Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement
Dikkat, Enerji ve Zaman
14 Kasım 2020 23:55

Yüreğimizin dünyada kim olmak istediğimize duyduğu en derin arzuyu bilebilir miyiz ve bu varoluş şeklini tam bir bağlılıkla gerçekleştirmek için yaşayabilir miyiz?

 

Hayatta düştüğümüz, arzuladığımız yoldan çıktığımız, niyet ve hedeflerimizden uzağa savrulduğumuz anlar olacaktır. Bunları normal kabul etmek ve hatta beklemek gerekir. Burada mesele kendimizi ne sürede toparladığımız, ne hızla yeniden doğru yola girme gayreti gösterdiğimizdir.

Psikopatoloji gerçeklikten kopmak ile, onunla uyum içinde yaşayamamakla yakından alakalıdır. Ve insan gerçeklikten keyfi için kopmaz. Onunla olduğu haliyle başa çıkmadığı için kopar. Dikkatimiz, enerjimiz ve zamanımız. Bu üçünü nerelere verdiğimiz üzerindeki farkındalığımızı arttırmak, hayatta daha arzulanası bulduğumuz sonuçlara yaklaşmanın birincil gerekliliklerinden. Nasıl ki kesemizi her isteyene açmıyor, paramızı ancak ve ancak değerli bulduğumuz şeylere harcıyorsak, aynı özen dikkatimiz içinde geçerli olmalıdır. Dikkatimizi verdiğimiz şeylerden buna değmelerini, bizi daha iyiye ve yaşamak istemediğimiz hayat yönünde taşımalarını talep etmek gerekir.

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar