Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement
Değişim
27 Eylül 2020 20:07

Dünya'dan söz ediyorum. Sonları doruk noktası olarak düşündüğümüzde ne değişir? Parçalanmak olarak değil, zirveler, kazanımlar, en yüksek zirvelere ulaştıkça mı?

Kendimizi "ölüm, yaşam" diyerek rahatlatırız ama tahmin etsene, ne oldu? O hayattan sonra yine ölüm. Ve bununla yaptığımız şeyin çoğu olduğunu düşünüyorum… Bazen bilinmeyene girme seçimini yaptığımızda, eski inançları kırmak ve eski davranışları yapmaktan vazgeçmek, orada bizi bekleyen üzücü zihinsel deneyimler buluyoruz: Korku, keder. Burası etraflarında sıkılaşmayı bırakıp geçmelerine izin vermeyi öğrendiğimiz yerdir.

Sık sık istemeyerek inisiyasyonlara girdiğimiz bilinmektedir; hayatın yeni evreleri, yeni büyüme, yeni öğrenme. İsteksizliğimizi, bir sonraki aşama öncekinden "daha iyi" olacak, ama bazen değil diyerek yatıştırıyoruz. Grace ise, bu bilişle değişimi kabul etmeyi savunuyor.

İyi bir ilişki bir şeyleri değiştirir. Zihninizle iyi bir ilişki her şeyi değiştirir. Görüşünüzü çarpıtan kalın bir düşünce perdesi olmadan gerçeklikle temas kurmanın gücü hayranlık uyandırıcıdır. Davranış, her zaman sizin adınıza konuşan bir dildir, unutmayın.

Psikoterapist Greg Bogart, "Yanlış veya anlamsız fikirlerin bile 'hareket değeri' olabileceğini" ve bizi yeni kalıplara sokabileceğini söylüyor. Bir şeye farklı, yanlara doğru geniş bir açıdan gelmek, sıkışmanın olduğu yerde hareketi teşvik edebilir ve değişim için bir katalizör olabilir.

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar