Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement
Yemezler bunu
22 Aralık 2020 14:40

Devlet kurumlarına basit insanların gelmemesi gerekir. Geldiği ve getirildiği zamanda sonuçlarına hep birlikte millet olarak katlanmak mecburiyetinde kalıyoruz ki, bu olayda olduğu gibi "ayıtla pirincin daşını" Kendisini hiç tanımam beraberde olmadım, bir kaç sefer tv.lerde  diplomat tanıtımı ile konuşmalarını dinledim, sonra da benimde ilim olan  şehrin federasyon başkanı olarakda alt yazısı veriliyordu araştırdım, Almanya-da ve Avrupada kurulmuş böyle bir kurum  ve kuruluş olmadığınını öğrendim. Evet Almanyada Kısa adı AYFED Olan Almanya Yozgatlılar Federasyonu var. Kurucu başkanı Salih Çelik  Federasyon Hamburg dernekler siciline kayıtlı,Belcıka Yozgatlılar Federasyonu( BEYFED)  Avusturya Yozgatlılar Federasyonu (AYFED) Hollanda Yozgatlılar Federasyonu ve Kurulma aşamasında olan Fransa Yozgatlılar Federasyonu var. Bu ülkelerde dernekleşme ve federasyon sıtatüsünde olan  bu kurumlar Avrupa Yozgatlılar Konfederasyonunu kuramamış hiçbir zamanda olmayan bir şeyi ilan etmemiştir.  Gelelim tv de olmayan bir kuruluşun başı olarak ilan edilmesi, hem yalan hemde bunca hemşehrimizin aklıyla alay etmektir. Bakınız gördünüz, hadi temizleyin.
Benimde üyesi bulunduğum IG Medien kurumu basın mensuplarına basın şilti verir, her yılda bunun tarihini günceller bir yıl geçerlidir. 30 yıla yakın benim basın şiltimi arabama asmadım, buna gerekde duymadım.Ama girdiğim yerden de habersiz çıkmadım. 
Arkadaşlar bunu kimse yemez. Arabana bir değil beş değil tam 100 kg zulalayacaksın. Özel arabana bir de diplomat şilti takacaksın güya bunu koruma zırhı biliyor, bu nasıl diplamatki diplomat pilakası yok. Doğrusu olsa bile diplomatlarımız karayolunu diplomat pilaka ve şilt asla takmazlar, karyolunu kullanmazlar. Bu güvenlik açısından sıkıntılı bir yol.  Bu milletin evladını zehirleyen zehiri istenilen yere taşıyacaksın. Bu hangi aklın ürünü. Bu tv lerde kuru sıkı atmaya benzemiyor. Öyle bir kirli oyunki hadi temizle. Şimdi de Feto tuzak kurdu. Diye savun gülerler buna, yemezler bunu.

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar