Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement
Türkiyemiz'le gurur duyuyoruz
03 Mayıs 2021 09:01

Sırbistan devletinin Sancak bölgesi Novi Pazar şehrinde yaşayan Müslüman Türklere Türkiye Hayrat Yardım vakfı tarafından gönderilen  Kur'an-i Kerim, İlmihal ve namaz hocası ve Islam Ahlakı kitapları ve Ay Yıldızlı Albayrağımız, başkan Aliya Şahovic ve yönetimi tarafında Şefkova Camisinde  dağıtımı yapıldı.
Geçen hafta Hayrat Yardım vakfının ramazan iftar paketlerini dağıtılmıştı.


Türkiye den gönderilen yardımları organize eden Sırbistan Türk Derneği başkanı Aliya Şahovic Doğan Tufan'a verdiği bilgide, "Türkiyemizden gönderilen bu  yardımları yerlerine ulaştırıyoruz. Bu ülkede yaşayan biz müslüman Türklere manevi büyük destek oluyor.Turkiye'mize ve yardımı gönderen kuruma ve şahıslara dualar ediliyor. Bu gün Şefkova Camimiz Kuran okulunda  Kur 'an ve ilmihal kitaplarımızın ve bayrağımızın dağıtımını gerçekleştirdik. Sırbistan'da Türküm müslümanım diyenlerin evleri Al bayraklarla süslü. Gelen  Türkçe ilmihal ve Ahlak ve Ibadet kurallarımızla gençlerimiz Türkçelerini  dini bilgilerini geliştiriyorlar. Hayrat Yardım vakfımıza çok teşekkür ediyorum" dedi.


Şefkova Camii imama Hafız Edip ef.Pepiç' de yaptığı dua ve konuşmasında, " Ramazan ayı yardımlaşma ve Kur 'an ayıdır. Bu yardımları gönderen Anayurdumuz Turkiyeye ve Hayrat Yardım vakfına teşekkür ediyoruz. Bizi unutmayan bizleri burada müslüman olarak yaşamamıza destek olan anavatanımız Turkiye'yle gurur duyuyoruz" şeklinde konuştu.

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar