Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement
Söz konusu vatan olunca dağları aşarız
27 Şubat 2021 09:45

Dünya Yozgatlılar konfedarasyonu (DUYKON) üyesi Almanyanın Bavyare eyaletinin Münih vilayetinde Yozgat sevdalı hemşehrilerimizin  kurduğu Bayern Yozgatlılar Birliği  e.V. (BayDeBir) derneğimizin fedakar başkanı aynı zamanda Almanya Yozgatlı Dernekler Federasyonu (AYDEF)kurucu genel başkan yardımcısı olan Levent Gülten ile Yozgat Spor alt yapı ve Avrupa sorumlusu AYDEF genel başkan yardımcısi Mustafa Çelik ile birlikde Hamburg ilimizde Almanya Yozgatlı Dernekler Federasyonu genel başkanı Salih Çelik başkanı ziyatet ettiler. Ziyaretde Bremenn Yozgatlılar dernek başkanı  aynı zamanda iş insanı Şemsettin Yıkılmaz ve Hamburg DUYKON temsilcisi Irfan Gündoğan ve Rıza Atamtürk de iştirak ettiler.
Birlikde sohbetler edildi. Memleket meseleleri konuşuldu.


Ziyaretle ilgili DUYKON Avrupa basın temsilcisi Gazeteci Doğan Tufan'a bilgi veren başkan Salih Çelik şöyle konuşu," Söz konusu vatan olunca bizler dağları aşarız. Levent Gülten ,Mustafa Çelik ve Şemsettin Yıkılmaz  başkanlarım yüzlerce kilometre yoldan Yozgat için geldiler tek sevdamız Yozgat. Hoş geldiler sefa geldiler.
 Allah izin verirse, burdan da Hollanda'ya gideceğiz oraya engelli kardeşlerimiz için akülü arabalarımızı götüreceğiz Mart ayı ortasında da Türkiyemize oradan da Yozgatımıza tırla göndereceğiz. Yozgat ve ilçelerinde,engelli kardeşlerimize hediye olarak DUYKON teşkilatımızın denetiminde dağıtımı yapılacak" dedikten sonra," Fedakar başkanlarıma teşekkür ediyorum. Bu kampanyamıza katılan Bliefet şehrinde  el ele derneğimizin başkanı Dursun Karabel  ve yönetimine,  Avrupa'dan katılan hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Allah hayırlarını kabul eylesin"dedi.

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar