Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement
Sırbistan Türklerinden Filistine Destek
30 Kasım 2020 22:02

 Sırbistan Türkleri Derneğinden Filistinli kardeşlerine destek


Sırbistan Türk derneği başkanı Alija Şahovic yaptığı konuşmada, "Filistin, bildiğimiz gibi son 70 yıl kanıyor ve yanıyor ve 21. yüzyılda bile faşizm mağlup edilmedi. Çocuklara ve sivillere karşı benzeri görülmemiş suçlar var" dedi ve şöyle devam etti,


"Filistin Müslümanları ve El-Aksa Camii'nin kutsal yerleri, dünyanın tüm Müslümanlarının en kutsal yerleri tamamen korumasız ve yardım için yalvarıyorlar. İsrail yine müslümanları katlediyor. Tüm dünya gözleri önünde bir milletin draması ve trajedisi gerçekleşiyor.


Filistin'in ordusu yok, donanması yok, hava kuvvetleri yok. Bu savaş değil, bu bir soykırımdır.İlk Kiblemizin, Mescidu-l Akse'nin korunması sadece yumrukları sıkan ve  taşlardan başka bir silahı olmayan Filistinli çocukların görevi değildir.


Filistinlilerin öleceklerini uluslararası faktörlerin sessizliği altında ne zamana kadar devam edecek merak ediyorum. Dünyadaki Müslümanların sabrı ne kadar sürecek? Filistinlileri öldürürken bütün Müslümanları öldürüyorlar. İsraililer Filistin'deki kutsal yerlere hakaret yapılınca dünyanın dört bir yanındaki Müslümanların kalpleri kanıyor" dedi. Konuşmasının sonunda,


"Müslüman ümmetinin büyük lideri olarak ve Türkiye Cumhuriyeti'nin Başkanı Recep Tayyip Erdoğan söyledi: "Ortadoğu'da kalıcı barışa ulaşmanın tek yolu, 1967 sınırları ve Doğu Kudüs'ün başkenti olarak bağımsız ve egemen bir Filistin devletinin kurulmasıdır. Bu nedenle, ulusararası toplumun Filistin'e desteğini güçlendirmek gerekiyor.


Filistinlilerin, Sırbistanlı Müslümanların onların yanında olduğunu bilmelerini istiyoruz. Filistinlilerin korunması, Kudüs'ün korunması tüm Müslümanların ortak bir görevidir. 

Filistini ve onun milletini yok etmeye çalışanlara seslenip son bir cümle söylemek istiyorum: "Filistin ve onun halkı asla yok olmayacak çünkü hepimizin üstünde daha büyük bir güç ve irade var. O da Allah'ın iradesi" dedi.

DOĞAN TUFAN -SANCAK 

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar