Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement
Oylarımız Yenilikçi Hareket Türk Partisi Adaylarına
08 Şubat 2021 00:40

Kosava devletinin şiirin,Türk şehri Mamuşa'nın yiğit evladı Buyar Morino, Türk toplumuna hizmet için Yenilikçi Hareket Türk Partisinden aday oldu. 14 Şubat'da yapılacak secimde milletvekili olmayı bekliyor. Türk toplumuna hizmet etmek için aday olan, Buyar Morino'yu yakinen tanımak istermisiniz. Genç azimli, heyacanlı gönlü ve yüreği Türk İslam ülküsüyle çarpan, Buyar Morino'yu Sırbistan Türk Derneği başkanı Alija Şahovic ve yönetimide destek veriyor. Buyar Morino'yu  destekleyelim oylarımızı verelim.
Türkün oyu Türke gitsin.

Buyar Morina, 1982 doğumlu, baba adı Raif Morina anne adı Naciye Morina iki kız 4 erkek kardeş toplam  altı kardeşiz. 28 Ekim 2008 Mamauşalı  Gülden Taç’la evli, ayrıca Kur’an kursu hafızıdır. 2 erkek çoçuk babasıdır. Çocukları Ensar ve Raif’tir. ilkokul ve ortaokul eğitimini Mamuşa’da "Haci Ömer Lütfü" Okulu’nda tamamlamıştır. 1998 - 2000 yıları arasında İsviçre Mülteci Okulu’nda kişisel gelişim eğitimi aldı. 2001 - 2004 yılları arasında Türkiye Cumhuriyeti Diyanet İşleri’ne bağlı Yurt Dışı Diyanet İşleri kapsamında Kosova’nın Mamuşa kasabasında Kur’an kursunda din eğitimi almıştır.
Ayrıca Mamuşa Alperenler Derneği’nde İngilizce, Arnavutça ve Bilgisayar kursları eğitimi almıştır.
Eğitimini T. C MEB. Anadolu Yurtdışı açıköğretim okulu’nda okumaktadır.

2004-2008 yılları arasında Suhareka’ya bağlı Nepırbişta Köyü’nde cami imamlığı görevini üstlenmiştir. Daha sonra 2012’den 2020 yılına kadar 8 yıl boyunca Mamuşa "Gönül Eli" Derneği’nin 2 yıl süreyle Yönetim Kurulu Üyeliğini ve 6 yıl süreyle de Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmıştır. Gönül Eli Derneği’nde çok sayıda projeye büyük katkılar sağlamıştır.

Bugünden itibaren siyasi kariyerine başlangıç yapmaya karar vermiştir. Bu doğrultuda YTHP Partisi’nde görev almaya başlamıştır. 
14 Şubat'ta yapılacak Parlamento Milletvekili Seçimleri’nde milletvekilliğine adayığını koymultur.  Nufusu %98 Türk olan güzel Mamuşa’mızın güzel halkını, Yenilikçi Türk Hareket Partisi’nin seçimlerdeki 2 No’lu adayı olan Buyar Morina’ya destek vermeye davet ediyorum. Buyar Morina’nın Mamuşa’yı en güzel şekilde temsil edeceğine gönülden inanıyorum. Bu yarışta Mamuşa halkının desteğini alacağına ve başaracağına inancımız tamdır. 

Siz değerli Mamuşa halkının da bildiği gibi KDTP 20 yıldır Mamuşa halkını boş ve gerçekçi olmayan vaatlerle oyaladı. Lâkin yeni kurulan Türk Partisi YTHP Mamuşa’ya içi boş sözlerle ve vaatlerle değil, gerçekçi, uygulanabilir ve refah seviyesini yüksektecek büyük projelerle hizmet etmeye hazırdır. Mamuşa’nın artık yalanlarla, oyalamalarla kaybedecek vakti yoktur. Buyar Morina bu yeni oluşturulan partiyle Mamuşa halkını en iyi şekilde temsil edecek donanıma ve bilgi birikimine sahiptir. Türkçe, Arnavutça ve Almanca dillerini çok iyi seviyede konuşabilen Buyar Morina, halkın ihtiyaçlarını, isteklerini en güzel şekilde parlamentoda dile getirebilecek ve çözümler üretebilecek donanıma sahiptir. Aynı zamanda, milletvekili adayımız Buyar Morina eski Türk partisinden de ciddi oranda oy alabilecek potansiyele sahiptir. YHTP yeni kurulmasına rağmen temelleri sağlam ve halkıyla bütünleşmeye hazır bir partidir. 

Siz Değerli Mamuşalılar! Şimdi büyük hizmetlere, büyük projelere, büyük hedeflere koşma vaktidir. Dirayet ve feraset sahibi Mamuşa Halkı bu seçimlerde en doğru kararı verecektir. Kardeş ülkemiz, bizi her koşulda destekleyen Türkiye Cumhuriyeti’nin birçok kurumundan da destek alan yeni partimiz YHTP büyük hizmetlere hazırdır. 14 Şubat 2021’de tarih yazmaya bizler varız. Sen de var mısın Mamuşa?! 

Ya Allah Bismillah!

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar