Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement
Minik Kalpler Üşümesin
23 Ocak 2021 12:41

Kısa adı DUYKON Olan Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu üyesi Almanya Yozgatlılar Federasyonu (AYDEF) Genel Başkanı Salih Çelik"de Türkiye de başlatılan kampanyaya  Almanya'dan  “Minik Kalpler Üşümesin,Isınsın" kampanyasına katıldı. Salih Çelik kampanyayla ilgili şu bilgileri verdi, "DUYKON Genel Merkezimizin bu insanı kararlarını destekliyoruz. Bu kampanyaya bizde destek olacağız, yarınlarımızın emaneti olan gençlerimize destek için bizde varız.DUYKON Kadın Kollarımız tarafından yürütülecek olan kampanya ile kimsesiz çocuklara ulaşılacak" dedi.


Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu (DUYKON) 2. dönem genel başkanı Ahmet Yılmaz tarafından başlatılan Sarıkaya belediyesiyle birlikde kimsesiz garib guraba yavrulara ulaştırılan yardımlardan sonra görevi geçtiğimiz hafta devralan Serhat Baran  bu projeye devam  dedi. Serhat Baran, proje hakkında yaptığı açıklamada, soğuk kış gününde kışlık kıyafet ihtiyacı olan kimsesiz çocuklara sahip çıkmak, ulaşabildiklerinin kışlık kıyafet ihtiyaçlarını karşılamak istediklerini söyledi.


BİZ YOLA VEFA DUYGUSU İLE ÇIKTIK


Projeyi yürütecek olan DUYKON Kadın Kolları tarafından yürütülen kampanya ile memleketine olan vefasını da gösteren Baran, şunları kaydetti: “DUYKON olarak biz büyük bir aileyiz. Birlikte aşamayacağımız engel, başaramayacağımız iş yoktur. Biz bu yola memleketimize ve hemşerilerimize vefa borcumuzu ödemek için çıktık. Hepimizin ortak amacı budur. Yapacak çok işimiz var. Bundan dolayı hemen kolları sıvayarak işe başlıyoruz.  DUYKON Kadın Kollarımız tarafından bu yılki ilk kampanyamızı başlattık. Amacımız Yozgat ve İlçelerimizdeki kimsesiz çocuklara sahip çıkmak devamlılığımızı sürdürmek, memleketimizi yaşatmak ve sağlıklı yeni nesiller yetiştirmek için öncelikli görevimizdir. Unutmayalım bugünün küçükleri yarının büyükleridir" dedi. 


Duykon Kadın Kolları Genel Başkanı Aysel Arslan da, "Bu kampanyamız ile Yozgat ve İlçelerimizdeki  öksüz, yetim ve parçalanmış aileler veya gelir getirecek ebeveyni bulunmayan ve yakınları tarafından bakılan 0-12 yaş grubundaki  çocuklarımızın kışlık kıyafet ihtiyaçlarını karşılamak” dedi.

 

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar