Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement
Makedonya' da Türkiye sevgisi
18 Haziran 2021 11:03

Başta Balkan devletleri olmak üzere halkı müslüman olan Devletlerde Türkiye'ye ve Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip Erdoğan'a karşı büyük bir sevgi ve muhabbet var. Balkanlara geldiğiniz zaman, evlâdı Fatihanların torunları  müslüman kardeşlerimiz'de Türkiye sevdası aşkı bir başka.


 Soydaşlarımızın evlerinde iş yerlerinde,Türk bayrağı ve Receb Tayyip Erdoğan'ın resimleriyle süsleniyor. Devletimizin her hangi bir bürokratının  geldiği zaman  sanki  Cumhur başkanı Erdoğan gelmiş gibi sevgi gösteriliyor, Sultan Recep Tayyip Erdoğan  afişleriyle karşılanıyor.

Diyanet  işleri başkanımızda  aynı sevgiyle karşılandı.

Türkiye cumhuriyeti diyanet işleri başkanı Prof.Dr Ali Erbaş ve beraberindeki heyet 3 günlük Temaslarda bulunmak üzere Makedonya cumhuriyetinde bir sürü Temaslarda bulundu,başta Makedonya islam din işleri başkanı ef. Dr. Şakir Fetahu makamında ziyatet etti.Dr Şakir Fetahu Prof Dr Ali Erbaş hocayi müftülüğün önünde  karşıladı. Karşılikli fikir alışverişinde bulundular. Mekedonya da müslümanların ihtiyaç ve meselelerinin hali için görüşbirliğine vardılar.

T.C. Diyanet işleri başkanı Prof Dr. Ali Erbaş,Temasları ensasinda Türklerin çocuğunlukta olduğu Gostivar şehrini ziyaret edip merkezde bulunan Saat camii ziyaret etti. Vakit namazını cemaatle eda eden Prof Dr Erbaş hoca, Türk soydaşlarımızla hasret giderdiler.
Ardından aşağı banisa köyünde yeni tadilati tamamlanan camiyi ziyaret edip yetkililerden bilgi aldı. Ardından Türklerin Genç Kalemler derneğini ziyaret ederek,yetkililerden dernek hakkında bilgi aldılar. 


Evladifatiyad,a çok sıcak karşılamadan ötürü diyanet işleri başkanı memnuniyetlerini ilettiler, bizlerin selamını ana vatana  ileteceklerini söylediler, yine görüşmek üzere Mekadonya' dan ayrılararak ana vatan Türkiye'ye döndüler.

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar