Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
media/user/2020/08/04082020-5f29648a5313d.png
Advertisement Advertisement
Gurbetçi Yazar'dan Yeni bir eser, Ayrılığın Rengi Hüzün
08 Kasım 2021 09:28

Ayrılığın Rengi Hüzün'ün Baskısı yapıldı. Kitapçıların raflarında  okuyucuyla buluşmayı bekliyor.

Almanya'nın Köln sehrinde yaşayan Aslen Kars Iğdır ilimiz doğumlu olan Orhan Aras, Referans dergisinin eski genel yayın yönetmeni, uzun yıllar ATIB teşkilatının eğitim hizmetleri başkanlığını yayaptı.  Almanya'da Sendika egitimi"de alan Aras yine uzun yıllar Frankfurt IG metal sendikasında eğitimci olarak görev yaptı.

Bu yeni eseri hakında görüşünü aldığımız yazar eğitimci Orhan Aras şu bilgileri verdi;

“Bende düş, ölüm, özlem, sevda hep iç içedir. Ne yalnızlıklardan kaçabiliyorum ne de kalabalıklara karışabiliyorum. Benimki ölümüne bir teklik. Tek tabanca, tek yürek! Belki de tek atımlık bir barutum var. Onu da senin için atmaya hazırım. Sadece yalnızlığa yüzüm yok. Yalnızlıkla birlikte göçmen duygularımın baskınına uğrarım hep. O beyaz saçaklı çadırın kâh bulutlarda kâh sivri bir dağın zirvesinde kurulur. Alıp başımı giderim. Gitmekten çok ormanların derinliklerinde ağaçların bağrına iltica ederim. Gözlerimin içine boğum boğum yeşillik dolar ve ben yeşil yeşil ölürüm.” dedi.

Almanyanin Neuss sehrinde ikamet eden unlu edebiyatci yazarimiz egitimci Hasan Kayıhan hocada, Orhan Aras'ın bu ölümsüz eseri için yazdığı mesajında;

“Ne okuyacağını bilmeyenlere, neyi tavsiye edebileceğimi soranlara derim ki Orhan Aras’ı okuyun. Orhan Aras’ın size tavsiye edebileceğim kitabının ilk cümlesi ise şudur: ‘Şimdi sen güzelce sabret!’ Türk dilini şirin bir dere güzelliğinde cümlelerinde çağıldatan bu yazarımızın kitabını okuyasınız ki başınızdan kederleri, yüreğinizden hüznü kovasınız...” dedi.
Azerbaycan"li ilm insani yazar Prof. Dr. Ebulfez Süleymanlı hoca'da bu eserle ilgili yazdığı mesajında;

“Sanayileşmiş toplumların yalnızlığı, doğadan soyutlanması Orhan Aras’ın gözlemleri ve yaşanmışlığıyla bu kitapta kendisini bulmuştur. ‘Ayrılığın Rengi Hüzün’ eseri günümüz insanının yaşadığı bunalımlara yazarın kendi yaşadığı somut olaylar üzerinden dikkati çeken önemli bir eserdir. Yazar hayatı sorgularken ‘biraz daha insan’ olma duygusuyla yola çıkar. Bu eserin ilk baskısını yıllardır öğrencilerimle ve yakın çevremle paylaştım. Onları, aynen Orhan Aras gibi günümüzün insanının içsel sorgulamasını yapmaya davet ettim."dedi.

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar