Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement
EZAN SUSMAZ, BAYRAK İNMEZ
14 Haziran 2021 08:23

Gayrı Türkler önemli yerlere, makamlara gelince  ecnebi devletlerin hayellerini yerlerine getirmeleri, hatta onların yapma cesaretini gösteremedikleri halde Türk subay elbisesini giyerek milletimizin çimentosu olan Yüce dinimize, mukaddesatımıza saldırması  bulunduğu konumu kullanarak, makamlarla kendince yasaklar koyarak, camileri kapatması ezanlar susturması, bizi çok düşündürüyor. 0/0 99 müslüman ülke olan Türkiyemde  ezanlar susturuldu, Cemiller kilitlendi

 Ünlü düşünürümüz,büyük Türkçü Nihal Atsız; "Yüzde yüz Türk olduğun zaman zafer senindir." Biz 78 kuşağı olarakda hep "Ezan Susmaz Bayrak inmez" mücadelesiyle bu günlere geldik. Rahmetli başbuğ Alparslan Türkeş bir sohbetinde, :Ülkücü fikir iktidarda" demişdi. Ezanlarımız okunuyor bayrağımız dalgalanıyor çok şükür. 


Camilerimizdeki ezanların birdaha ebediyyen susmaması temennisiyle

Milli marşımızdaki ifadelere gelin birlikte amin diyelim;


"Ruhumun senden, İlâhî, şudur ancak emeli:

Değmesin ma’bedimin göğsüne nâ-mahrem eli!

Bu ezanlar-ki şehâdetleri dînin temeli

Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli."


Binlerce Amin,Amin Ecmain 


 Yzb.Abdullah Sönmez günleri bakın nasıl anlatıyor;


"Sene 1992 veya 1993. Uzunköprü’de Bölük komutanıyım. Yaz dönemi yani tayinlerin ve izinlerin yoğun olduğu dönem. Tabur Komutanımız tayini çıktığı için birlikten ayrılmıştı. Yeni atanmış olan da yurt dışında olduğundan henüz katılmamıştı. Ben de en kıdemli Bölük komutanı olarak Tabur komutanlığına vekâlet ediyorum.


2. Kolordu Komutanı MİT Müsteşarlığından yeni atanan Teoman Koman idi. Emir ve komutayı teslim alır almaz, birlikleri tanıma maksadıyla denetlemeler yapıyordu. Hudut birlikleri olmamız dolayısıyla ilk denetlemesini de Uzunköprü garnizonuna yapmıştı. Birlik Komutanlığına vekâlet etmem dolayısıyla ben de Komutanın denetlemesine eşlik ediyorum.


Diğer Tabur komutanları ile birlikte kışlanın kolaylık tesislerini Teoman Koman’a gezdiriyoruz. Tam mutfağı denetlerken mutfağın 500 metre uzağında bulunan şadırvanı, minaresi olan kışla camisinden ikindi ezanı okunmaya başladı.


Teoman Koman büyük bir hayretle ezana kulak verdi. Mutfaktaki denetlemesini orada keserek,  ”Bu ne ya!  Tekke mi burası  yoksa Kışla mı!” diye sinirlenerek camiye doğru hızla gitmeye başladı.


Tabi arkasından biz de gitmek zorunda kaldık. Camiye vardı, doğrudan kendisi kapıyı açarak ve botlarını dahi çıkarmadan camiden içeri girdi.


...'Kışlalardaki cami ve mescitlerde ezan okunmayacak... Mesai saatlerinde camiler kilitli olacak...’ şeklinde emirler verdi ve camiden çıkarak tekrar mutfak denetlemesine devam etti” Yzb.Abdullah Sönmez, anlatmaya şöyle devam ediyor;


Bu denetlemeden sonra kışla camileri bir, bir kapatıldı...

ve ezanlar susturuldu...


28 Şubat döneminde banka yönetim kurullarına girerek hortumlanmasına yardımcı olan darbeci generallerden sadece bir tanesi olan ve Türkiye’nin en önemli kurumlarından MİT'in yıllarca başkanlığını yapan Koman'ın; İstilacı bir subay edasında botlarıyla camiye girişi...

ezan ve camilere karşı bakışı...

yıllarca içimizi sızlatmıştı. 


Topçu Kışla Camii'nin yerine inşaa edilen Taksim Camii'nin açılışını izlerken  içimde kördüğüm olmuş acıların buruk  etkisiyle nereden nerelere geldiğimizi düşündüm ve  bizleri bugünleri görmeye şahit kılan Rabbime Şükrettim.Allah'a Hamdolsun.Emeği geçenlerden Allah razı olsun.


Nerden nereye geldiğimizi düşünüyor. Dualar ediyorum.

İçimizde hala Koman'ların olduğunu biliyor ve görüyorum.  Bunların bir çoğu Ülkemizin dinimizin ezanlarımızın düşmanlarıdır. Dün olduğu gibi bu günde gizli olarak Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı düşmanlığı yapıyorlar. Milletimiz bunu biliyor. Yapılan hizmetleri görüyor.

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar