Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement
Dostluk maçları dostlarladır
14 Temmuz 2021 10:05

Olympiakos ile oynanacak özel maç için Atina’ya giden Galatasaray, mevcut PCR testlerinin kabul edilmemesi ve sergilenen kaba davranışlara tepki olarak geri dönme kararı aldı ve sarı-kırmızılı kafileyi taşıyan uçak, İstanbul'a indi.


Fatih Terim, havalimanında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.


Fatih Terim,  şöyle konuştu;


"Takdir edersiniz ki Galatasaray uluslararası kuralları çok iyi bilen bir kulüptür. Dünyadaki tüm maçlarda bu tecrübeyi en çok edinen kulüplerin başındadır. 24 saat önceden zaten test olduk. Hepimiz oraya tüm testlerin belgeleri ile gittik."


"İki ülke arasında son zamanda yapılan anlaşmada karşılıklı testlerin kabulü anlaşması var. Bizden hızlı test istendi. Nedenini sorduysak da son 2 gündür bunu uyguladıklarını söylediler. Bunun rastgele olmasına ben de dahil oldum. Burundan test olduk."


"Dostluk maçları dostlarladır"


"Dostluk maçları dostlarladır, o davranış hiç dostça bir davranış değil."


"Pasaportlarımızı istediler, deport edeceklerini söylediler. Pasaportları vermeyeceğimizi söyledik, ısrarla vermeyeceğimizi söyledik. Bu arada 4 saat zaman geçti."


"Olympiakos Başkanı Marinakis de beni aradı"


"Kararı verdikten sonra hala bize hep beraber gelin, test olun dediler. Olympiakos Başkanı Marinakis de beni aradı, kendisine teşekkür ediyorum, hepsi olması için uğraştılar."


"Bunu Galatasaray'a yapılmış bir şey olarak görmüyorum"


"Bunu Galatasaray'a yapılmış bir şey olarak görmüyorum, nereye yapıldığı belli. Ne tarz, ne tavır, ne takınılan hareket tarzı hoş değil. Biz bunlara boyun eğecek ne insanlarız, ne de kulübüz."


"Cumhurbaşkanımız olmak üzere bizi koruyan kollayan herkes teşekkür ederim"


"Biz her sene Yunanistan'a gidiyoruz, bundan sonra da gideceğiz. Türk'ün misafirperverliği kimsede yok. Kimse bize bu tavırla davranamaz, hiç kimse. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere bizi koruyan kollayan herkes teşekkür ederim."dedi.


Dünyada pek çok kuruluş, lobi, medya organı ve devletlerin, Türkiye düşmanlığı ortadadır. Hep birlikde görmekteyiz, bilmekteyiz. Bu düşmanlığa karşı milli şuuru güçlendirmek, mecburiyetindeyiz, milli birlik içerinde dikilmeliyiz, dik durmalıyız.


Bunun için sadece Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın mücadelesi yetmez. Devlet ve millet dostu tüm kesimlerin ellerinden geleni yapması ve milli şuura katkı vermesi elzemdir.


Dostlara dostuz bu biline. 


Yunanistan devletinin bu tavrı tüm Türkiye ye yapılmıştır. Kınıyorum, milli birlik içerisinde gerekli cevabı aldıklarını, almadılarsa alacaklardır bundan eminiz. Dostlara dostuz bu biline. 

Yorumlar


Metin karavaş
14 Temmuz 2021 15:37
Akdenizdeki Aldıkları Yarayı Çirkinlikleriyle sarmaya çalışıyorlar herhalde Hala anlayamadılar Bizim çılgın Türkler oldumuzu. Akdeniz,karadeniz hedefimiz Yunanistan.🇹🇷🇹🇷

En çok okunanlar