Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement
Birliğinizi, dirliğinizi, kimliğinizi koruyun
01 Şubat 2021 17:40

DUYKON Almanya Yozgatlılar Federasyonu (AYDEF) üyesi Almanyanın Bayern eyaleti başkenti Münih şehrimizde yaşayan Yozgatlı hemşehrilerimiz tarafından geçtigimiz yıllarda kurularak hizmet faaliyetine başlayan Bayern Yozgatlılar Birliği e.V. (BayDeBir) hizmetlerine aralıksız devam ediyor.

Başkan Levent Gülten ve Teşkilatlanma başkanı Dagaslan Kılıcarslan Yozgat merkezde de birdizi görüşmelerde bulundular. Yozgatımızın usta kalemi olan Yozgat şairler ve yazarlar birliği başkanı olan aynı zamanda günlük ve güncel gazetesi  Çamlıkta aktüel yazılarına aralıksız devam eden Ahmet Sargın'ı makamında ziyaret ettiler. 

Görüşmede bilgi alış verişinde bulunduk diyen Kılıcarslan, Ahmet Sargın hocam bizi samimi bir şekilde karşıladı,Sağ olsun bizi dinledi gurbetin kahrını ve çilesini yaşayanlar olarak anlattık" dedi. Ve şöyle devam etti, "Can kulağı ile dinleyen Ahmet Sargın hocam bizi dışarıya kadar uğurladı"  Ahmet Sargın'da yaptığı konuşmada ,"Gurbeti vatan edinen hemşehrilerimize selam.götürün. Birliğinizi dirliğinizi kimliğinizi koruyun bizler sizlerin daima yanındayız".dedi.

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar