Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement
Avrupa'ya seslenen türk derneği, ""FETÖ ve PKK /YPG'Yİ TERÖR LİSTESİNE ALIN"
25 Şubat 2021 10:07

Sırbistan devletinin. Sancak bölgesi N.Pazar şehrinde merkezi bulunan Sırbistan Türk Derneği yönetim kurulu üyeleri başkan Aliya Şahovic'in önderliğinde toplanarak, Avrupa ülkelerine bir çağrıda daha bulundu; "Avrupa bundan böyle FETÖ, PKK ve YPG'yi terör listesine almalıdır" dedi.


Geçtiğimiz hafta PKK terörüstlerince Irak devletinin Gara dağında kaçırdıkları 13 Türk sivil masum vatandaşımızı hain ve kalleşçe kurşuna dizmesi Avrupa ve DÜNYA Türklüğünü ayağa kalkarak, "buna dur denilmeli, bu hain kalleş örgütler bitirilmelidir" denildi.
Sırbistan Türk derneğinde hazırladıkları afişleri Avrupalı ve tüm insanlığın göreceği yol, köprü ve bahçe duvarlarına üç dil olan, Ingilizce, Sırpça, ve Türkçe afişler hazırlanarak asıldı. Hür dünyaya bu hain kahbe terör örgütlerini bilin, tanıyın ilginizi kesin afişini  yazarak astılar.
Türk Derneği başkanı Alija Şahovic,gazeteci Doğan Tufan'a verdiği mesajında; “Gara’da hain PKK terör örgütü tarafından kalleşçe şehit edilen 13 kardeşimize ve Pençe Kartal Harekatı’nda şehit olan kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağolsun…” dedi.

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar