Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement
Almanya'da çocuklarımıza anadilimiz Türkçeyi öğretelim, sevdirelim
18 Şubat 2021 10:19

Stuttgart Yozgatlı Dernekler Birliği e.V. Stuttgart T.C. Başkonsolosumuz Mehmet Erkan Öner  Eğıtim ataşemiz Dr.Ümit Kaptı, Çalışma ataşesi Ibrahim Durbak, emektar öğretmenlerimizden  Stuttgart Schulamt eğitim görevlisi Ali Gülbahar'ı makamlarında ziyaret ettiler.


Geçtiğimiz yıl resmi kuruluşunu ilan eden  Stuttgart Yozgatlılar Birliği e.V (YozBir) hizmetlerine sosyal, kültürel olarak devam ediyor.
Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu (DUYKON) Stuttgart temsilcisi aynı zamanda Almanya Yozgatlı Dernekler Federasyonu (AYDEF) kurucu yönetim kurulu üyesi Ibrahim Acıkyürek ve ekibi Şahin Höke,Fatih Aslaner,Fatma Höke'den oluşan yönetim kurulu   Stuttgart Başkonolos'umuz Mehmet Ekan Öner, Eğitim ataşesi Ümit Kaptı, Çalışma ateşesi Ibrahim Durbak ve emektar öğretmen Ali Gülbaharı makamlarında ziyaret ederek bilgi alışverişinde bulundular. Başkan İbrahim Acıkyürek, ziyaretiyle ilgili DUYKON Avrupa basın temsilcisi Doğan Tufan"a  şu acıklamaýi yaptı;  "Bu ziyaretle amacımız geçtiğimiz yıl kurduğumuz Yozgatlılar Birliği derneğimizin hizmetlerini ve kendimizi daha yakından tanıtma ve tanıma imkanı için ziyaretimizi gerçekleştirmiş olduk. Başkonsolosumuz Erkan Öner ve ataşelerimiz bizi çok sıcak ve samimi bir şekilde karşıladılar çok memmun olduk. Ziyaretimizde Yozgat spor Atkımızı ve ilk sayısı yayınlanan Aktüel Duykon dergimizi hediye ettik" dedi. Ve şöyle devam etti, Başkonsolosumuza gelen bir telefon üzerine bizden ayrıldı, ama bütün üyelerimize ve vatandaşlarımıza selam gönderdi"dedi.
Eğıtım Ataşemiz  Ümit Kaptı  hoca'da yaptığı konuşmada, ziyaretinizden ve hizmetlerinizden memmun oldum, bundan böyle ortak projeler, Eğitim konulu hizmetlere destek  oluruz. Resmi kurum ve kuruluşlar her zaman ilk tercihimizdir, sizleri tanımakdan çok mutlu olduk çalışmalarınızda başarılar dilerim. Biz sizler için burdayız, her zaman sizlerleyiz"dedi.


Eğitimci Ali Gülbahar 'da, "Eğitim çok önemli çocuklarımıza ana dilimiz Türkçeyi mutlaka öğretmeliyiz. Ana dille beraber Almancayı da çok iyi konuşan öğrencilerimizle gurur duyuyoruz. Eğıtım ve öğretim konusunda vatandaşlarımıza her zamam hizmet vermeye hazırız yeterki bizi arasınlar" dedi.

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar