Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Yozgat'ta Bozok rüzgarı esti

Yozgat Kayseri Bozok Kültür ve Dayanışma Derneği ve Yozgat Bozok Kültür Sanat Edebiyat Derneğinin ortak organizasyonu ile gerçekleşen Kültür Sanat buluşmasına Yozgat ev sahipliği yaptı.

Yozgat'ta Bozok rüzgarı esti
30 Ağustos 2021 11:44
1271

Göktürk VIP Özel Güvenlik
Yozgat Bozok Üniversitesi Öğretim üyesi Prof.Dr.Mustafa BÖYÜKATA ve akademisyenlerinden oluşan isimler ile Şair Yazarlarımıza kadar etkili bir katılımın gerçekleştiği organizasyonu Yozgat TV canlı olarak yayınladı.
Kayseri Bozok Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Erciyes Üniversitesi öğretim üyesi ana bilim dalı başkanı Prof.Dr.Kuddusi ERKILIÇ’ın Sanat’a ve Sanatçıya verdiği değerin bir göstergesi olarak YOZGAT adından bir kez daha söz ettirdi.
 
Program Yozgat Çamlık Milli parkında yöresel ürünlerin ikram edildiği sabah kahvaltısı ile başlarken Yozgat ın önemli mekanları tarihi kültür varlıkları da ekip halinde gezilerek tarih gönüllere tekrar nakş edildi.
 
Akşam tarihi Hayri İNAL Konağının bahçesinde devam eden programın sunucu deneyimli gazeteci sunucu Rifat ÇAKIR'dı. TSM Şarkılarını kusursuz yorumlayan Bozok Üniversitesi Öğ.Göv.Mehmet EMİNEL, THM Sanatçısı Müzük Öğretmeni Gülay KORKMAZ türkü ve şarkıları ile eşlik ettiler.
 
Organizasyon da büyük emek sarf eden Kayseri Bozok Derneği Genel Sekreteri emekli Komiser İlhan ŞENOL da katılımcılar tarafından takdirle yad edildi.
Kayseri Bozok Derneğinin kardeş kuruluşu olan Yozgat Bozok Kültür Sanat Edebiyat Derneği Başkanı Songül YURDAGÜL ve yönetimi de büyük emeklerle hazırlanmış yerel ürünlerini konuklarına ikram ederek beğeni topladı.
 

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar