Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Yozgat’ta 2 bin 20 çocuğa oyuncak dağıtıldı

Yozgat Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Yozgat Sosyal Hizmet Merkezi tarafından, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla 2 bin 20 çocuğa 2 bin 20 oyuncak dağıtıldı.

Yozgat’ta 2 bin 20 çocuğa oyuncak dağıtıldı
20 Kasım 2020 20:15
1186

Ergül Mobilya

Yozgat Sosyal Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen etkinlikte hazırlanan 2 bin 20 oyuncak, il ve ilçelerdeki çocuklara dağıtıldı.
Çeşitli oyuncağın yanı sıra çocukların ihtiyaçlarına göre mont, bot, eşofman ve kırtasiye malzemesi de hediye edildi. Çocuklar 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Gününde mutluluk yaşadı.
Çocuk Hakları Sözleşmesinin, 190’dan fazla ülkenin ortak bir sözleşmede taraf olduğu ender sözleşmelerden birisi olduğunu söyleyen .Yozgat Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli, “Bu kapsamda Yozgat il merkezi ve ilçelerdeki 2 bin 20 çocuğumuza 2 bin 20 oyuncak hediye ettik. Bunun yanı sıra çocuklarımızın ihtiyaçlarına göre mont, giysi ve kırtasiye malzemesi de verdik. Çocuklarımızın yüzündeki mutluluk bizleri de mutlu etti” dedi.
Yozgat Valiliğinde düzenlenen etkinlikte Vali Ziya Polat, çocuklara hediyelerini takdim etti.

Yorumlar


AYSEL uyar
23 Kasım 2020 12:54
Çok güzel bi etkinlik tebrik ederimde sayın valimiz ve milli eğitim müdürümüz hani okula giden çocukların tableti bilgisayarı geleceğimiz olan bu çocukların okuldan mahrum kaldıkları bu dönemde ders yapmak için adeta savad veren bu çocuklara destekleriniz nerde gene köydeki gariban çocukları unutuldu devletimiz onları unutsada onlar çobanlık yaparak ahir temizleyerek bu devlete inat birinci oluyorlar bunu unutmayın siz nekadar destek verirseniz onlarda okadar devletinin yanında olurlar

En çok okunanlar