Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Yozgat Lisesi Mezunlarından Arakan’da su kuyusu

Yozgat’ta 1987 yılında Yozgat Lisesi’nden mezun olan arkadaş grubu bir araya gelerek, Ahde Vefa İnsani Yardım Derneği aracılığı ile Arakan’da su kuyusu açtırdı.

Yozgat Lisesi Mezunlarından Arakan’da su kuyusu
07 Eylül 2021 15:39
635

Ergül Mobilya

Yozgat’ta 1987 yılında Yozgat Lisesi’den mezun olan arkadaş grubu bir araya gelerek, Ahde Vefa İnsani Yardım Derneği aracılığı ile Arakan’da su kuyusu açtırdı.
Yozgat Lisesi 1987 yılı mezunları 35 yıl sonra bir araya gelerek farklı etkinliklere imza atıyor.
1987 mezunları adına açıklamada yapan Bülen Kılıç, Yozgat Lisesi mezunları olarak 35 yıl sonra bir araya gelerek insanlara, topluma faydalı olabilme adına çeşitli etkinlikler düzenlediklerini söyledi.
Kılıç, “1987 yılında Yozgat Lisesi’den mezun olduktan sonra arkadaşlarımız bir şekilde dağıldı. Üniversiteye gidenler, iş kuranlar derken herkes hayat mücadelesine girdi.Birbirimizle irtibatımızın kalmadığı ve günümüzde sosyal medyanın da yaygınlaşması ile birlikte birbirimizle tekrar irtibatlar sağlayarak bir araya gelmeye başladık. Bundan sonraki yaşantımız da hayırlarla yad edilmek ve hayır işlerinde bulunulma fikri doğdu. Bundan dolayı ve ilk olarak da Bangladeş’teki mülteci kamplarında kalan Arakanlı Müslüman din kardeşlerimiz için su kuyusu açmak istedik ve bunu da Ahde Vefa İnsani Yardım Derneği ile irtibata geçerek su kuyusu açtırdık. İkinci su kuyusu içinde siparişini verdik. Bundan sonra da Ramazan’larda ve diğer önemli gün ve haftalarda 1987 Yozgat Lisesi 1987 mezunları olarak yardımlarda bulunacağız.”dedi.

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar