Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Yozgat Kavruluyor "GÜNEŞ ÇARPMASINA DİKKAT "

Kurban Bayramı salı günü başlıyor. Vatandaşlar bayramda havanın nasıl olacağını merak ediyor. Beklenen açıklama ise Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden gelirken, güneş çarpması konusunda da uyarı yapıldı.

Yozgat Kavruluyor "GÜNEŞ ÇARPMASINA DİKKAT "
19 Temmuz 2021 10:36
1143

Ergül Mobilya

BAYRAMDA HAVA DURUMU

Bayram'ın birinci günü Yozgat'ta hava durumu en yüksek 36 °C en düşük 18
°C ,bayramın ikinci günü en yüksek 36°C en düşük 17°C,bayramın üçüncü günü  en yüksek 36°C en düşük 16°C ve bayramın dördüncü günü en yüksek 33°C en düşük 14°C olacak.


GÜNEŞ ÇARPMASINA DİKKAT 

Mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi beklenen hava sıcaklıkları nedeniyle; güneş ışınlarının dik geldiği 11 ile 16 saatleri arasında başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları önem arz etmektedir.
Önümüzdeki 3-4 gün kavurucu sıcaklıkların etkili olacağını söyleyen Meteoroloji Uzmanı Dr. Güven Özdemir, "Bölgelere göre farklılık gösterebilir ama sıcaklıklar ülke genelinde 3-4 derece artacak ama özellikle nemin yüksek olduğu illerde hissedilen sıcaklık 40 dereceyi geçecek." dedi. Özdemir, özellikle 10.00 ile 17.00 saatleri arasında dışarı çıkılmaması uyarısında bulundu.

YOZGAT KAVRULUYOR 

Sıcaklığın etkisini arttırdığı Yozgat'ta vatandaşlar park ve yeşil alanlara akın etti. Sıcaktan bunalan Yozgatlılar ağaçların altında oturarak ve çeşme altında başlarını yıkayarak serinlemeye çalıştı.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar