Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat FM & Yozgat TV
Müzik Akışı
Program Adı
Vali Polat, sözünü tuttu
Yozgat Valisi Ziya Polat, 22 Nisan tarihinde gerçekleştirdiği ilçe ve köy ziyaretleri kapsamında Çekerek İlçesi ziyareti esnasında yol kenarında madımak toplayan Zeynep teyzenin madımak ikram daveti üzerine verdiği sözü yerine getirerek Zeynep ve İbiş çiftinin köydeki evine konuk oldu.
Vali Polat, sözünü tuttu
14 Temmuz 2021 09:37
579

Ergül Mobilya

Geçtiğimiz Nisan ayında Çekerek İlçesi ziyaretinde yol kenarında madımak toplayan Zeynep teyzeyi fark eden Vali Polat, aracı durdurarak bir süre Zeynep teyze ile sohbet etmişti

Vali Polat’ı karşısında gören Zeynep teyze Vali Polat’a topladığı madımaktan yapacağı yemek için davette bulundu. Vali Polat ise “daha sonra mutlaka geleceğim” sözünü vermişti.

Vali Polat, Çekerek İlçesine bağlı grup köy yolları asfalt yol yapım çalışmalarını incelemesinin ardından İlçeye bağlı Cemaloğlu köyüne giderek daha önce söz verdiği Zeynep ve İbiş çiftinin evine konuk oldu. Sofraya bağdaş kurarak oturan Vali Polat’a Zeynep teyze doğadan toplayarak pişirdiği Yozgat’ın yöresel yemeği olan madımak ikramında bulundu.

Aileyle bir süre sohbet eden Vali Polat, sıkıntı ve isteklerinin olup olmadığını sordu. Vali Ziya Polat’a madımak ikram eden Zeynep teyze, ise “Vali bey sözünüzün eriymişsiniz. Geleceğim dediniz ve geldiniz. Bizi çok mutlu ettiniz” dedi.

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar