Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Tiyatro Sürmeli, "Yanlışlıklar Komedisi' adlı oyununu izleyicilerle buluşacak

Yozgat’ın ilk ve tek özel tiyatrosu, 'Tiyatro Sürmeli', Soner Tumgan’ın yazıp ve yönettiği Kültür ve Turizm Bakanlığının katkıları ile hazırlanan' Yanlışlıklar Komedisi' adlı oyunu ile 15 Mart Salı günü İl Kültür ve Turizm Salonu'nda izleyicilerle buluşacak.

Tiyatro Sürmeli, "Yanlışlıklar Komedisi' adlı oyununu izleyicilerle buluşacak
09 Mart 2022 17:04
1150

Göktürk VIP Özel Güvenlik

Yozgat’ın ilk ve tek özel tiyatrosu, 'Tiyatro Sürmeli', Soner Tumgan’ın yazıp ve yönettiği, Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla hazırlanan 'Yanlışlıklar Komedisi' adlı oyunu ile 15 Mart Salı günü İl Kültür ve Turizm Salonu'nda izleyicilerle buluşacak.

Tiyatro Sürmeli Genel Sanat Yönetmeni Soner Tumgan, yaptığı açıklamada, Tiyatro Sürmelinin bu yıl 23. kuruluş yıldönümünü kutlayacaklarını söyledi. Tumgan, "Her yıl olduğu gibi bu yılda sezona iddialı bir yapımla sanatseverlerin karşısına çıkacağız. 'Yanlışlıklar Komedisi' adlı oyununda  resmi nikah kıydırmak için başvuruda bulanan kimsesiz ve yetim bir göçmenin  bürokrasi duvarına nasıl çarptığını , dilekçelerle derdinin anlatamaya çalışırken  nasıl bir girdaba girdiğini konu alan oyunun  eski Türkiye de bürokrasi yapasını kara mizah olarak anlatamaya çalışıyoruz. Oyunumuz  Mart ayından başlayacak, Haziran sonuna kadar devam edecek ve Kültür Merkezi’nde sahnelenecek. Bu vesile ile tiyatroseverleri oyunumuzu izlemeye davet ediyorum." dedi.

Soner Tumgan’ın yazıp yönettiği oyundan Başrolü Hacı Hatipoğlu üstlenirken Buse Kaylesiz, Mazlum Karaduman, Can Gümüşhan, Mehmet Kapan ve Elif Tumgan görev almakta.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar