Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Şehit ailesinden çeşme hayratı

Vatanın birliği ve bölünmezliği uğrunda yiğit ve kahraman evlatlarını şehit veren  illerin başında  gelen Yozgatlı şehit ailesi,  şehit evladı adına doğum yeri olan Topçu Köyü’nde çeşme yaptırarak, adını yaşatmaya çalışıyor.

Şehit ailesinden çeşme hayratı
27 Ekim 2020 11:08
892

Göktürk VIP Özel Güvenlik

Yozgat merkez ilçeye bağlı Topçu Köyü nüfusuna kayıtlı olup Ankara’da ikamet etmekte iken, 2017 yılında Bingöl’ün Genç ilçesinde şehadete erişen şehidin ailesi, köyün “Çorağın Ağzı” mevkiine çeşme yaptırıp, çeşme kitabesine de adını yazdırarak, hatırasını yaşatmaya çalışıyor.

“Şehit Abdullah Büyüksoy Hayratı” adını taşıyan çeşme başındaki göndere çekilen ay- yıldızlı Türk Bayrağı ise bir başka dalgalanarak, gurur veriyor. Topçu Köylüleri Derneği yönetim kurulu başkanı Duran Ekici “Bu çeşme ayrı bir özellik verip ayrı bir anlam taşımaktadır. Bu hizmeti köyümüze kazandıran ve evladını adını yaşatan şehit ailemize bu örnek davranışından dolayı teşekkür ediyoruz.” dedi.

Dernek başkanı Ekici, “En güzel hayır bu olsa gerek, yapılan ve hizmete sunulan çeşmeden, insanlar  içtikçe birer fatiha okuyup ruhu şad olacak inşallah.” diyerek, Ankara’da ikamet eden şehit ailesine köylüleri ve derneği adına teşekkür etti.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar