Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

İhtiyaç sahiplerine kömür desteği

Saraykent Kaymakamı Ali Açıkgöz, ağır kış şartları sebebiyle kömürü erken biten vatandaşlar için talep edilen 200 ton kömürün dağıtımına başladıklarını açıkladı.

İhtiyaç sahiplerine kömür desteği
26 Şubat 2022 09:24
2998

Göktürk VIP Özel Güvenlik

Yoğun kar yağışının ardından kömürü erken biten vatandaşların tespit edilmesi için çalışma başlattıklarını ifade eden Açıkgöz; “Saraykent Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımızın tespitleri sonrası 200 ton ek kömür talebinde bulunmuştuk. Mevsimsel şartlar sebebiyle vatandaşımızın sıkıntı çekmesine asla müsade etmeyeceğiz”dedi.


Saraykent’te son 20 yılın en yoğun kar yağışının yaşandığına dikkat çeken Açıkgöz; “Bunun doğal sonucu olarak vatandaşlarımızın kömürü, planladığından erken tükendi. Özellikle 3294 sayılı kanun kapsamındaki vatandaşlarımızın, bu süreçten olumsuz etkilenmemesi için bir çalışma başlattık. Bu kapsamda kış öncesi dağıtımını yaptığımız; 1200 ton kömüre ek olarak 200 ton daha kömür talebi oluşturduk. Tırlarla hızlı bir şekilde sevkiyatı yapılan 200 ton kömür, hafta başı itibariyle vatandaşlarımıza ulaştırılmaya başlandı. Kişi başı düşen geliri, muhtaçlık sınırının altında olan tüm vatandaşlarımızın kömür taleplerini karşılıyoruz. Kanunun belirlediği tek kriter muhtaçlık sınırı. Biz vatandaşımızın sıkıntıya düşmemesi adına daima yanlarında olmaya davam edeceğiz. Devletimiz güçlü. Milletimiz ise çok fedakar bir millet. Muhtaç durumda olan vatandaşlarımız dahi bazen devletin imkanlarından faydalanmakta tereddütte düşüyor. Kendisinden daha muhtaç kimselere gitmemiz gerektiğini ifade ediyor. İşte bu millet böyle asil bir millet” ifadelerini kullandı.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar