Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Hayırsever İş İnsanı Bilal Şahin'den Hicri Yılbaşı ve Muharrem ayı mesajı

Yozgatlı Hayırsever İş Adamı Bilal Şahin, Hicri Yılbaşı ve Muharrem ayı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Hayırsever İş İnsanı Bilal Şahin'den Hicri Yılbaşı ve Muharrem ayı mesajı
09 Ağustos 2021 10:52
641

Ergül Mobilya

Hayırsever İş İnsanı Bilal Şahin, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Milletimiz ile birlikte yeni bir hicri yıla daha ulaşmanın mutluluk ve coşkusunu yaşıyoruz. Hicri 1443 yılının Aziz Milletimize, İslam dünyasına ve bütün insanlığa barış, huzur ve sağlık getirmesini Yüce Allah (C.C)’tan niyaz ediyorum.

Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in Mekke’den Medine’ye hicretini esas alan Hicri yılbaşı Hicri Takvimin başlangıcıdır. Takvimin ilk ayı ise Aşure ayı olarak da bilinen mübarek Muharrem ayıdır.

İslâm tarihinin dönüm noktalarından olan Hicret; Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in ve Ashab-ı Kiramı’nın Mekke’den Medine’ye yaptıkları zorlu ve ulvî yolculuktur. Allah (C.C)’a ve O’nun elçisi rahmet Peygamberi Hz. Muhammed (S.A.V)’e gönülden bağlılığın bir ifadesidir. Hicret; hakka, hakikate, ilme, irfana ve medeniyete yapılan yolculuktur.

Hicret; Allah’a imanın, sadakat ve teslimiyetin, sabır ve sebatın göstergesidir. Hicret; Allah’ın rızası, insanlığın huzur ve barışı için sahip olduğu her şeyden vazgeçen fedakâr bir Muhacir’in, kendisine kucak açan cömert bir Ensar’a kavuşmasıdır. İslâm tarihinin bu şerefli yolculuğu, keyfi bir göçü değil hakkın ve hakikatin yeryüzüne hâkim olması için imkân arayışını simgeler. Bu zahmetli ve bereketli yolculuğun kardeş kıldığı Muhacir ve Ensar kardeşlerimiz Yüce Allah (C.C)’ın “İslâm'ı ilk önce kabul eden Muhacirler ve Ensar ile iyilikle onlara uyanlar var ya, Allah (C.C) onlardan razı olmuş, onlar da Allah (C.C)’tan razı olmuşlardır.” müjdesine nail olmuşlardır.

Mü’minler olarak yeni bir hicrî yıla girerken bizlere düşen geçmişin muhasebesini iyi yaparak geleceğimizi tanzim etmek, isyandan itaate, günahtan tövbeye, gösterişten tevazua, ayrılıktan vahdete, düşmanlıktan kardeşliğe, cehaletten ilme, kötülükten iyiliğe hicret etmek, zalimlerin zulmünden kaçarak yurdunu, yuvasını terk etmek zorunda kalan Muhacir kardeşlerimize her daim Ensar olmaktır.

Bu duygu ve düşünceler ile Aziz Milletimizin, tüm İslam Âleminin ve değerli Yozgatlı hemşerilerimin 1443 Hicri yeni yılını ve Muharrem ayını en kalbi duygularımla tebrik eder, hanelerimize bereket, memleketimize ve tüm insanlığa huzur ve barış, sağlık ve afiyet getirmesini Yüce Allah (C.C)’tan niyaz ederim.” dedi.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar