Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat FM & Yozgat TV
Müzik Akışı
Program Adı
DUYKON üyesi BayDeBir Hemşehrimizi  kadavra olmaktan kurtardı
Kısa adı DUYKON olan Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu üyesi Bayern eyaleti Münih şehrinde sosyal ve kültürel hizmetleri ile tanınan Bayern eyaleti Yozgatlılar Birliği derneği  (BayDeBir)  bu hafta kimsesi olmayan hastahanede ölen Türk vatandaşına anında sahib çıkarak yakılmasına (kadavra) izin vermediler. vatandaşımızın cenazesine sahib çıktılar.
DUYKON üyesi BayDeBir Hemşehrimizi  kadavra olmaktan kurtardı
19 Ocak 2021 11:36
649

Konuyla ilgi Bayern Yozgatlılar Birliği (BayDeBir) başkanı Levent Gülten ve Teşkilatlanma başkanı Dağıstan Kılıçarslan şu bilgiyi  verdiler;

"40 Yıllık gurbetçi hemşehrimiz Yozgat ili Kadışehri ilçesi Kabalı köyü nüfusuna kayıtlı, Ismail Güzel  uzun zamandır hasta olduğunu, kendisinin burda bir yakını ve akrabasınında olmadığını öğrendik.  Münih hastahanesinde ölen bu hemşehrimize sahib çıkılamasaydı 14 Ocak 21 tarihinde yakılacağı haberini alınca hemen ani kararımızla sahiblendik Yozgatlılar derneği olarak yakılmasını önledik. Almanya Yozgatlılar Federasyonu (AYFED) genelbaşkanı ve yönetim kurulu üyeleri ve hemşehrilerimizin ani yardımlarıyla DİTİB cenaze fonuyla irtibata geçtik 1700 euro ödeyerek gurbetde vefaat eden kimsesizlerin kimsesi olduk. Konsoloslugumuzun araştırması sonucunda bir kardeşi olduğu Balıkesir de ikamet ettiğini öğrendik. Kendisiyle irtibat kurarak Cenazeyi  memleketimiz Balıkesir şehrine gönderdik.  Balıkesir'de cenaze namazı kılınarak toprağa verildi" dediler.

Yorumlar


Faruk Uygun
21 Ocak 2021 14:38
Ne varsa yine kendi insanımızda var

En çok okunanlar