Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Dolu Dolu geçen yaz dönemi

Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın yaz dönemini dolu dolu geçirdiklerini belirterek yaz dönemi boyunca yapılan projeler hakkında bilgi verdi.

Dolu Dolu geçen yaz dönemi
02 Eylül 2021 23:32
405

Ergül Mobilya

Akdağmadeni için gece gündüz çalıştıklarını her zaman daha iyisini yapmaya gayret ettiklerini dile getiren Başkan Yalçın ilerleyen dönemlerde de çalışmalarını ve projelerini devam ettireceğini belirtti. 

"Yoğun bir dönem"

Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın gurbetçi vatandaşlarla buluşmanın mutluluğunu belirterek;"İlçemizde yaz dönemini yavaş yavaş uğurlarken her anlamda oldukça yoğun bir dönemi de geride bırakıyoruz.. Pandemi nedeniyle 2 yıl gibi bir süre Akdağmadeni’nden ayrı kalan gurbetçi vatandaşlarımızla bu yıl buluşmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadık. Verilere bakıldığı zaman Akdağmadeni, tarihinde görülmemiş bir nüfusa bu yaz döneminde ulaştı. Kurban Bayramına kadar ilçemiz nüfusu yaklaşık 100 bin civarına ulaşmış ve uzun bir süre vatandaşlarımız tatillerini ilçemizde geçirmişlerdir. " dedi.

"Çarşı Merkezi Düzenleme Projesi"

Bu proje için gece gündüz demeden çalıştıklarını ifade eden Başkan Yalçın;"Yaz dönemine hazırlanırken en önemli planlamalarımızdan olan “Çarşı Merkezi Düzenleme Projesini” gece demeden gündüz demeden çalışarak yaz sezonu başlangıcına yetiştirdik. Alt yapı problemleri çözülmüş, modern şehircilik anlayışına yakışır şekilde üst yapısını tamamladığımız projemiz, özellikle geçmişten günümüze ilçemizin büyük problemi olan trafik sorununu çözecek şekilde sahaya yansıtılmıştır. Nüfusumuzun çok arttığı yaz döneminde trafiği rahatlatmak anlamında yaptığımız açık otopark alanları görüldüğü üzere çarşı merkezinde yaşanabilecek trafik sorununun büyük oranda önüne geçmiştir. Ayrıca eski kapalı pazar yerini kapalı otopark olarak hizmete sunmamız araç yoğunluğunun rahatlamasında faydalı olmuştur. " dedi.

"İklim değişikliği ve kuraklık"

Ülkemizin ve dünyanın en büyük problemlerinden biri olan iklim değişikliği ve kuraklıkla ilgili çalışmalar da yaptıklarına değinen Yalçın;“Ülkemiz ve bölgemizin önemli sıkıntılarından biri olan ve yakın gelecekte en büyük sorunumuz olacak “İklim Değişikliği ve Kuraklık” konusunda planımızı yaparak içme suyu problemi yaşamamak için yıl boyunca büyük çalışmalar gerçekleştirdik. Kuraklık ve yaz döneminde yaşanacak nüfus artışının tetikleyeceği içme suyu problemini hesap ederek başlattığımız yeni su kaynakları arayışlarımız sonuç vermiştir. Kuraklığa bağlı içme suyumuz yüzde 45 düzeyinde azalmasına rağmen toplam 4 kuyu, 2 drenaj sistemiyle içme suyu problemimizi büyük oranda gidermiştik. Son olarak saniyede 12 litre olan yeni kaynağımızın da Kurban Bayramı öncesinde depomuza bağlantısını yaparak istisnai bazı arızalar dışında içme suyu problemini ciddi manada yaşamadık” dedi.

"Akdağmadeni’ni birlikte ileriye taşımaya devam edeceğiz”

"Bu yaz dönemini de her zaman olduğu gibi birlik beraberlik içerisinde, büyük problemler ve sıkıntılar yaşamadan geride bırakıyoruz. Esnaflarımızın sezonu güzel geçirmesi, gurbetçi vatandaşlarımızın memleketimize büyük ilgisi, değerli halkımızın gerçekleştirmiş olduğumuz projelere olan olumlu bakışı bizler için ayrı bir şevk ve Akdağmadeni için her zaman daha iyisini yapmak için itici bir güç olmuştur. Bu dönemde desteklerini esirgemeyen değerli halkımıza, önerileriyle projelerimizin güzelleşmesine katkı sunan vatandaşlarımıza, iyi niyetimizden ve çalışma aşkımızdan şüphesi olmayan kıymetli Akdağmadeni halkına teşekkür ediyoruz… Akdağmadeni’ni birlikte ileriye taşımaya devam edeceğiz." ifadelerine yer verdi.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar