Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Demirsoy'un 'Dilemma' romanı çıktı

Yozgatlı yazar Cihat Demirsoy, ‘Dilemma’ isimli ikinci romanını okuyucuları ile buluşturdu.

Demirsoy'un 'Dilemma' romanı çıktı
11 Nisan 2021 15:15
511

Ergül Mobilya

Genç denebilecek yaşta olmasına rağmen ‘Dipsiz Mağara’ isimli romanı ile dikkatleri üzerine çeken, Yazgı isimli şiir kitabı ile de gönüllere dokunan Yozgatlı yazar Cihat Demirsoy, ‘Dilemma’ isimli ikinci romanını okuyucuları ile buluşturdu. Gülnar Yayıncılığın basımını üstlendiği, ikilimde kalan bir adamın çıkmazlarını anlatan, felsefi ve psikolojik romanla ustalığa adım adan Demirsoy, sürükleyici romanı   önümüzdeki yıllarda adından çok ettireceğinin de sinyallerini verdi.

Edebiyat dünyasına çok önemli isimler kazandıran Yozgat’ın genç  yazarlarından Cihat Demirsoy, basamakları hızla çıkmaya başladı.

DİPSİZ MAĞARAYLA SES GETİRDİ YAZGIYLA GÖNÜLLERE DOKUNDU

Doğduğu Darıcı köyündeki Dipsiz mağaradan esinlenerek yazdığı aynı isimdeki ‘Dipsiz Mağara’ isimli romanı ile sektöre giren ve adından kısa sürede bahsettiren Cihat Demirsoy, şiirlerinin yer aldığı “Yazgı – Bir Yamalı Bakış” adlı kitapla gönüllere dokundu. Taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanan eserlere imza atmaya başlayan Demirsoy, edebiyat dünyasında kolay unutulmayacak bir isim olmadığını ikinci romanıyla ispat etti.

DİLEMMA USTA İŞİ SÜRÜKLEYİCİ BİR ROMAN

Önsözündeki, “Adımlar, nereye gideceğini bilmeyen ayakları rotasız taşır. Yazgımın alevli kucağına kendimi bırakmaktan başka tercihim olsaydı o şıkkı gönül burukluğu içinde elerdim. Yozlaşmış tesirler altında ezilen ruh damla damla kirlenir. Yüreğinin derinliklerinde cılız bir rüzgâr mı esiyor? Zincirle arzularını. Gemleyemediğin her türlü fikir, senden uzaklaşmış kasırga…” dizeleri ile henüz romanı eline almadan okuyucularına bir beyin fırtınası yaşatan Demirsoy, tam bir usta işi ortaya çıkardı. Malulen emekli olan bir komiserin çıkmazlarının, ikilemlerinin; bunun hayatına ve ailesine olan yansımalarının farklı bir dille ele alındığı, biraz psikolojik ve biraz da felsefi bir dilin kullanıldığı ‘Dilemma’ isimli romanın çok büyük bir ilgi görmesine kesin gözüyle bakılıyor. Henüz satışa sunulur sunulmaz dikkat çeken sürükleyici romanı okumak isteyenler Gülnar Yayıncılık başta olmak üzere birçok  internet sitesi üzerinden satışa sunulan kitabı, yazar Cihat Demirsoy’un ‘cihatdemirsoykitaplığı’ instagram hesabından da ulaşarak temin edebilecekler.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar