Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Bozok Edebiyat Kültür ve Sanat Derneği bir ilke daha imza attı

Kültürel sanatsal ve sosyal alanda başarılı etkinliklere imza atan Bozok Edebiyat Kültür ve Sanat Derneği, yine bir ilke imza atarak Yozgat Sevgi evlerindeki çocuklar için "Bozok Sofrasında Sevgide Birlik Sofrada Dirlik" programı düzenledi.

Bozok Edebiyat Kültür ve Sanat Derneği bir ilke daha imza attı
31 Aralık 2021 11:10
2245

Göktürk VIP Özel Güvenlik

Haftalar öncesinden hazırlıklarına başlanan Bozok Edebiyat Kültür ve Sanat Derneği "Bozok Sofrasında Sevgide Birlik Sofrada Dirlik" sloganıyla birbirinden özel konuklarına unutulmaz bir gün yaşattı. Aralık ayının son haftası," Yerli malı" olması sebebiyle, devlet korumasında; Yozgat Sevgi evlerindeki çocuklar için, tamamen gönüllülerden oluşan anne yemekleri ve Yozgat lezzetlerini gelen davetlilere ikram edildi.

Bozok Edebiyat Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Songül Yurdagül program sonrası yaptığı açıklamada; "Yozgat Sevgi Evleri sorumlusu Serpil hanım önderliģinde yaklaşık otuz kişilik genç misafirimiz Hüzni Baba konağına geldiler. Bozok Üniversitesi'nden farklı branşlarda olmak üzere yirmibeş kişilik bir öğrenci grubu da davetimiz üzerine programımıza icabet ettiler. Yozgat belediyesi ve Sarıkaya Belediyesi'nin destek verdiği programa Yozgat Belediye başkanımız sayın Celal Köse ve sevgili eşi Nagihan hanım icabet ederek onure ettiler.

Yozgat Belediye başkanımız Celal Köse, yaptığı teşekkür konuşmasında; her alanda faaliyetleri ile göz dolduran " Bozok edebiyat kültür sanat derneğinin çalısmalarını önemsediklerini bu ve benzeri etkinlikleri her zaman destekleyeceklerini belirtti. Milleyetçi Hareket Partisi Yozgat Kadın Kolları başkanımız Gülseren Sarıoğlu'da yaptığı konuşmasında çok duygulu anlar yaşadığını vurguladı. Ak Parti il Başkanımız sayın Yusuf Başer, Ak Parti Kadın Kolları Başkanımız İlknur Ünal ve Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı sayın Yaşar Taşdemir programa icabet ederek onure ettiler. Her zaman yanımızda her zaman bizi engin bilgi ve tecrubesi ile yalniz bırakmayan Sorgun Umut Engelliler dernek başkanımız Zeynep Ertal Altunkuyu Ertalve eşi Durak Altınkuyu, Hülya Ipek hocamiz programımıza icabet ederek bizi onure ettiler. Bozok Üniversitesi Radyo Televizyon bölüm öğretim görevlisi Batuhan KALAYCI ve öğrencileri, Bozok Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dr. Öğretim Görevlisi Bozok Edebiyat Kültür Sanat Derneği onursal başkanımız Funda Çapan Özdemir, Kanser Moral Motivasyon Derneği üyeleri ve milletvekilimiz sayın Yusuf Başer, Sarıkaya Belediye başkanımız sayın Ömer Açıkel kutlama telgrafı ile programımızı onurlandırdilar. Yaklaşık 150 kişinin katılım sağladığı "Bozok Sofrasında Sevgide Birlik Sofrada Dirlik" programımızın sunuculuğunu Yasemin Doğru yaptı. Ozanlarımızın ve şairlerimizin şiirleri ve türküleriyle şahlanan program da; Bozok Edebiyat Kültür Sanat Derneği onursal üyemiz şair Arzu Karademir okuduğu Yozgat şiiriyle büyük beğeni topladı. Ses ve ilahi sanatçısı Recep Kunduz, Paşa dayı mahlaslı Rıza Doğangönül, misafirlerimize ve özel davetlimiz olan çocuklarımıza sazıyla sözüyle Yozgat'ın güzelliklerini anlattı. Şair Esasi, Şevket Susam, Ismaıl Salman, Mehmet Yaşar Doğru Erdoğan Bektaş şiirleriyle günümüze güzellik kattılar. Önder Yaşar'ın muhteşem sazına ve tınısına THM ses sanatçımız, Bozok Edebiyat Kültür Sanat Derneği başkan yardımcısı Gülay Korkmaz ve Recep Kunduz muhteşem türkülerle eşlik edip sevgili yavrularımızla günün ve programımızı taçlandırdılar.

Bozok Edebiyat Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Songül Yurdagül, yönetiminde yer alan Gülay Korkmaz, Selma Köseoğlu, Erdoğan Bektaş, Bilge Şahin Batur ve İsmail Salman birlik ve beraberlik içinde yine muhteşem bir programa imza atmanın haklı gururunu yaşadılar.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar