Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Bilal Şahin, Yozgat halkının Kandilini kutladı

Hayırsever İş İnsanı Bilal Şahin, mübarek gecelerden ikincisi olan ve bu gece idrak edilecek Miraç Kandili'nin, Yozgat halkına ve tüm islam alemine hayırlar getirmesini diledi.

Bilal Şahin, Yozgat halkının Kandilini kutladı
10 Mart 2021 08:00
577

Ergül Mobilya

Bilal Şahin, mesajında şunları kaydetti: “Mübarek üç ayları idrak ettiğimiz bu günlerde, içinde barındırdığı mübarek gecelerden olan ’Miraç Kandil’ine erişmenin mutluluğu içerisindeyiz. Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) Efendimizin şahsında insanlığın önüne açılan sınırsız bir yükseliş ufkunu simgeleyen bu gecenin özünde her türlü kötülükten arınma, insanlığın yararına değerler üretme, fedakârlık, paylaşma, sorumluluk ve ilahi emirlere teslimiyet göstererek yüce mertebelere erişmek vardır.

Miraç gecesinde yüce dinimiz İslam’ın ’yaratılanı severiz yaratandan ötürü’ prensibini hatırlayıp gönül kapılarımızı herkese açarak, sevgi, saygı ve hoş görü ortamının kurulmasına, birlik beraberlik ve kardeşliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yaygınlaşmasına gayret göstermeliyiz.
Bu duygu ve düşüncelerle Miraç Kandilinin İslam Âleminin birliği, dirliği ve beraberliğine; insanlığın selameti, huzur, barış ve mutluluğuna vesile olmasını temenni ediyor, Yozgatlı hemşerilerime en kalbi duygularımla selam ve muhabbetlerimi iletiyor, Şehitlerimize bir kez daha rahmetle yad ediyorum.”

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar