Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Avrupa'da Yozgatlılar hayırda yarışıyor

Dünya Yozgatlılar Konfederadyonu(DUYKON) üyesi Almanya Yozgatlı Derneklet Federasyonu (AYDEF ) kurucu yönetim kurulu üyesi Selahattin Arıkan, doğup büyüdüğü şehire yardımda bulundu.

Avrupa'da Yozgatlılar hayırda yarışıyor
21 Şubat 2021 01:07
604

Ergül Mobilya

Sonbahar ayı itibariyle Dünya Yozgatlılar Konfederadyonu (DUYKON) eski genel başkanı Ahmet Yılmaz ve Yerköy, Sarıkaya belediye başkanlarımızla birlikde Fakir, fukara, yetim çocuklar için bu kış geleceğimizin emaneti olan Çocuklarımız üşümesinler kampanyası başlatılmış bu kampanyaya Almanya Yozgatlı Dernekler Federasyonu AYDEF büyük destek vermişti. DUYKON yeni genel başkanı Serhat Baran  bu  kampanyayı yeni projelerle büyük destek olmuştur. "Bir mont bir bot" kampanyasını daha ileri sürdürerek binlerce çocuğumuza kışlık elbiseler dağıtılmış çok da dua alınmıştı.


Hayırda Yarış Devam ediyor
Almanya Yozgatlı Dernekleri Federasyonu yöneticileri bu hayır hizmetinde adeta yarış içerisindeler. Geçtiğimiz ay AYDEF genelbaşkanı Salih Çelik  başkanlığında  Sorgun, Çayıralan, Candır ,Sarıkaya ilçelerimize bizzat Almanya AYDEF  yöneticileri kendi elleriyle bu yardımları dağıtmanın mutluluğu ve feyizini almanın tadını yaşadılar.
HAYIR SEFER ARIKAN
Hayrseverliliği ile tanınan  Selahattin Arıkan da bu yardım kervanına katıldı. Kendisi Kurban bayramı öncesi 400 yakın kurbanlık koyun bağışıyla hayırda öncü olmuş bunu bir garibanın evini tamir ederek devam ettirmişti. Aralık ayında doğup büyüdüğü ilçesi  olan Saraykent' te yaşayan garib, gurabaya kömür bağışında bulunmuş bunu mütevazı bir şekilde sesizce yapmıştı. Bu kış Yozgat ve ilçelerinde kış çetin geçmesi üzerine DUYKON teşkilatımızın "Bir mont bir bot" yardım projesi çerçevesinde yüzlerce yetim, fakir, garib, guraba  Çocukların giydirilmesi'yle,yüzler güldü binlerce bu yardımı edenlere, ulaştıranlara dualar edildi. Avrupa DUYKON basın temsilcisi Doğan Tufan'a açıklama yapan AYDEF kurucularından ve yönetim kurulu üyesi Selahattin Arıkan, " Dinimiz islam bize yardımlaşmayı emrediliyor, bizde bu emire uyarak bu hizmetleri yapıyoruz.Her imkanı olan kardeşlerimiz aynı duyarlılıkta olursa yetimlerin yüzlerini güldürmüş oluruz ALLAH hizmetlerimizi kabul etsin Ankara Saraykentliler derneğimizin başkanı DUYKON üyesi kardeşim Ferdî Dinçsoy bizim adımıza bu yardımları eksiksiz yerlerine ulaştırmıştır kendisine sizlerin aracılığıyla teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu. 
Almanya Yozgatlı Dernekler Federasyonu kurucu genel başkanı Salih Celik'de, yaptığı konuşmada, "Genel Merkezimiz  bu yardım kampanyasını sonlardımış olsada Almanya'da hayır sever hemşehrilerimizin yardım etme istekleri devam etmekdedir. Yardımlar AYDEF olarak devam edecek. Allah yardım eden kardeşlerimizden razı olsun Adeta hayırda yarış halindeyiz" dedi.

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar