Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Almanya El Ele Derneği'nden Ülkenin Dört Bir Yanına Yardım

Almanya Bielefeld El Ele Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Türkiye'deki Engellilere bir tır dolusu akülü arabalar hediye edildi.

Almanya El Ele Derneği'nden Ülkenin Dört Bir Yanına Yardım
05 Nisan 2021 09:08
470

Ergül Mobilya
Almanya’nın Bilefeld şehrinde sosyal, kültürel insanı hizmetler yapan El Ele Derneği yine bir tır dolusu Türkiye’nin dört bir yanında bulunan engelliler için akülü arabalar gönderildi.
El Ele Derneğinin Kurucu Genel Başkanı aynı zaman da Almanya Yozgatlı Dernekler Federasyonu (AYDEF) Genel Başkan Yardımcısı Dursun Karabel' in öncülüğünde Türkiye geneline Giresun, Diyarbakır, Yozgat, Niğde, Sinop, Tekirdağ, Afyon ve İstanbul'da ihtiyaç sahibi engellilere ulaştırılmak üzere akülü araçlar kargoyla teslime edildi.
Dağıtımı yapan Başkan Dursun Karabel Gazeteci Doğan Tufan'a şu açıklamayı yaptı; "Almanya'dan bir tır dolusu getirdiğimiz Engelliler için Akülü araçlarımızı Giresun ve çevresine dağıttık. İhtiyaç sahibi mağdur kardeşlerimizi sevindirmenin mutluluğunu yaşadık. Bize yardımcı olan Giresun belediyesi ve personeline, sporcularımıza iş adamlarımıza, Almanya’dan Giresun'a kadar taşımada, dağıtımda bize destek veren, hayır sever kardeşlerime derneğimiz ve yönetim kurulum adına teşekkür ediyorum. Tüm engelli kardeşlerime hayırlı olsun" dedi. Ve şöyle devam etti; Yozgat’ımıza bu turumuzda 6 adet Yenifakılı'ya 1 adet Aydıncık Belediyesine 1 Sorgun Bahadın Belediyesine 1 Yerköy Belediyesine 6 engelli akülü araba dağıtımını yaptık. Ayrıca, gariban gençlerimizi evlendirmek için 10 koli abiye ve gelinlik, Sorgun Şefkat eli derneğine 4 koli gelinlik ve abiye, Çiğdemli Belediyesi başkanı Ahmet Sungur'a 4 koli gelinlik ve abiye verilmiştir. Evlenecek olan muhtaç sahibi gençlerimiz sevinsinler istiyoruz. Almanya Bielefeld El ele Engeliler yardımlaşma ve dayanışma derneği yönetimi tarafından Yozgat 'ta büyük hizmet getirmiştir" dedi.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar