Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat FM & Yozgat TV
Müzik Akışı
Program Adı
Almanya AYDEF, Sorgun köylerini unutmadı
Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu (DUYKON) üyesi Kısa adı AYDEF olan Almanya Yozgatlı Dernekleri Federasyonu kurucularından ve genel başkan yardımcısı aynı zamanda Almanyanın Bielefeld ilinde El ele yardımlaşma derneğinin başkanı Dursun Karabel ilçesi Sorgun'a ve doğup büyüdüğü Sorgun Eymir kasabasına ve çevre köylerinde belediye,muhtar ve milli eğitim  müdürlüğünün tesbitleriyle belirlenen öksüz, yetim ve garib gurabanın evlatlarına yardımda bulundular.
Almanya AYDEF, Sorgun köylerini unutmadı
28 Şubat 2021 08:42
293

Yazarımız Doğan Tufan'a açıklamalarda bulunan Yozgat Sorgun doğumlu başkan Dursun Karabel, " Bu kış ayında DUYKON teşkilatımızın fakir ve yetim Çocukların giydirilmesi kampanyasına  bizde El ele derneğimizle iştirak ettik.Köyüm başta olmak üzere çevre Köylerimizden tesbit edilen  170 çocuğumuzun giydirilmiş olmasından mutlu olduk. Çocuklarımızın gülmesi, gülümsemesi bizleri de sevindirdi" dedi. Konuşmasını şöyle sürdürdü,


"Daha sonra Sorgun Engelliler Umut Derneğimizin çocuklarınıda unutmadık. Derneğimizin başkanı Süleyman Özdemir e 25 adet bot 25 adet kaban teslim edilmiş olup, bot ve kabanları  çocuklarımıza giydirildi. Çocuklarımızı ve ailelerimizi üzmemek adına resimlerini çekmedik. Ancak teslim ettiğimiz ailelerin isim listesi bizde" dedi. Sorgun Engeliler dernek başkani Süleyman Özdemir'de, yaptığı acıklamada "Sorgun Engelliler Derneğimizi düşünüp  bizi  Kampanyaya dahil eden başta  Almanya Yozgatlı Dernekler Federasyonu (AYDEF) genel başkanı Salih Celik'e başkan yardımcısı  Dursun Karabel'e ve emeği geçen hemşehrilerimize çocuklarımız adına ve derneğimiz adına teşekkür ediyoruz Çocuklar şen olup sevindiler" dedi.

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar