Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

2020 Yılın Basın Fotoğrafları yarışmasında Bahadır Muhlis Gökgöl'ün fotoğrafı üçüncü seçildi

Türkiye Foto Muhabirleri Derneği’nin (TFMD) düzenlediği Yılın Basın Fotoğrafları 2020 yarışmasında ödüller, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın katıldığı özel bir sergi ve törenle sahiplerini buldu.

2020 Yılın Basın Fotoğrafları yarışmasında Bahadır Muhlis Gökgöl'ün fotoğrafı üçüncü seçildi
17 Aralık 2020 13:00
526

Ergül Mobilya

Yılın Basın Fotoğrafları 2020 yarışmasında "Günlük Yaşam" kategorisinde, İhlas Haber Ajansı Yozgat foto muhabiri Bahadır Muhlis Gökgöl’ün, Yozgat’ta kendi imkanları ile evden getirdikleri eski halıları sererek halı saha yapan çocukların fotoğrafı üçüncü oldu.

Emine Erdoğan törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“Artık bir gelenek haline gelmiş ‘Yılın Basın Fotoğrafları’ ödül töreninde birlikteyiz. Fotoğraf, hafızadır. Elimizden kayıp giden hayatı, ancak fotoğraf çerçevelerinde saklayabiliyoruz. O karelerde hem güzellikler hem hüzünler yer alıyor. Bazen kuruyup giden bir gölün yası oluyor fotoğraf. Bazen bir zafer anının ölümsüzlüğü Fotoğraf sayesinde hiç gidemeyeceğimiz yerleri keşfe çıkabiliyoruz. Bir mültecinin döktüğü gözyaşından da, bir ormanın döktüğü yapraktan da bu şekilde haberdar oluyoruz. Bakanla gören göz arasındaki fark, fotoğraflarda ortaya çıkıyor. O nedenle, bu güzel yarışmada ödül alan eser sahiplerini can-ı gönülden tebrik ediyorum.”

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar