Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat FM & Yozgat TV
Müzik Akışı
Program Adı
Yozgat'ın Perileri lige hazır!
Hentbol Kadınlar 2. Ligi C Grubunda mücadele ederek, Hentbol Kadınlar 1. Lige yükselen temsilcimiz Yozgat Aile Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü lig hazırlıklarına devam ediyor.
Yozgat'ın Perileri lige hazır!
19 Eylül 2020 18:03
1503

Ergül Mobilya

Hentbol Kadınlar 2. Ligi C Grubunda mücadele ederek, Hentbol Kadınlar 1. Lige yükselen temsilcimiz Yozgat Aile Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü lig hazırlıklarına devam ediyor.

Yozgat TV’ye açıklamalarda bulunan takım antrenörü Enis Atmaca; “Yozgat Aile Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü bünyesinde bir sosyal sorumluluk projesi olarak başladık, daha sonrasında Bölgesel Lig’e katıldık, Bölgesel Lig’ten 2. Lig’e çıkma başarısı gösterdik ve 2. Lig’te 2 yıllık bir mücadele sonrasında 1 Lig’e yükselmeyi hak kazanmış bulunmaktayız. 2020-2021 sezonunda Türkiye Hentbol Federasyonu 1. Lig’de mücadele edeceğiz. 3 Ekim’de Ankara deplasmanıyla ligimiz başlayacak, tabi bunun öncesinde bütün hazırlıklarımızı sürdürmekteyiz. Yoğun bir antrenman dönemi geçirdik. Lige hazır olmak için gerekli antrenman programlarını hazırladık. Ligimizin başlamasına kısa bir süre kaldı ve biz hazırız, sporcularımız hazır. Lig ağır ve zor bir lig olacak bizim için, çünkü pandemiden dolayı ara vermiş bulunmaktayız. Ve bu aradan sonra tekrar takımı toparlayıp, fiziki ve teknik taktik konularında hazırlıklarımızı gerçekleştirdik.” dedi.

 

“YOZGATLI SPORSEVERLERDEN VE İŞ ADAMLARIMIZDAN DESTEKLERİNİ BEKLİYORUZ”

Takım için şu anda herhangi bir sponsorun olmadığını belirten Atmaca, Yozgatlı sporseverlerden ve iş adamlarından destek beklediklerine değindi. Atmaca konuşmasında, “Şu anda sponsorumuz yok. Yozgatlı sporseverlerden, iş adamlarımızdan, takımımıza destek olmak isteyen, sponsor olmak isteyen bütün firma ve şahıslardan destek bekliyoruz.” sözlerine yer verdi.

 

“YOZGAT’IN PROFESYONEL LİG’TE OYNAYAN İLK KADIN HENTBOL TAKIMIYIZ”

Yozgat’ın “Takımımız Yozgat’ın profesyonel ligte oynayan ilk kadın hentbol takımı olma özelliğini gösteriyor. Aynı zamanda takımımızın bir diğer özelliği ise 100%’ü altyapımızdan yetiştirdiğimiz Yozgatlı sporcularımızdan oluşuyor. Bizim amacımız, tek hedefimiz spor yapmak ve bu sporu Yozgat’ta daha çok kız çocuğuna ulaştırıp bu sporu sevdirip daha ileriye götürmektir. Halkımızdan, takımımıza destek olunmasını ve sahip çıkılmasını istiyoruz. Çünkü bu çocuklar Yozgat’ın çocukları ve Yozgat için oynuyorlar, Yozgat için formalarını terletiyorlar, Yozgat için alınlarından ter döküyorlar. Yozgat TV’ye bize bu fırsatı verdiği için teşekkür ediyoruz.”

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar