Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Ünilig'de YOBÜ iki dalda Türkiye Şampiyonu oldu

Türkiye Üniversiteler Ünilig Güreş Şampiyonasında A Klasman Grekoromen Stil müsabakaları sona erdi. Müsabakalarda Yozgat Bozok Üniversitesi iki dalda Türkiye Şampiyonu olarak büyük bir başarıya imza attı.

Ünilig'de YOBÜ iki dalda Türkiye Şampiyonu oldu
07 Mart 2022 10:24
852

Göktürk VIP Özel Güvenlik

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından organize edilen Gazi Üniversitesi ev sahipliğinde, 2-6 Mart 2022 tarihlerinde yapılan Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Türkiye Üniversiteler Ünilig Güreş şampiyonasında Yozgat Bozok Üniversitesi öğrencilerinden Beytullah Kayışdağ 97 kiloda grokoromende ve Murat Kalender 76 kiloda serbest stilde Türkiye şampiyonu oldu.

Yozgat Bozok Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Güçlü’nün de sporcularımıza destek olduğu yarışmaya Adıyaman Üniversitesi, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Siirt Üniversitesi, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, Sinop Üniversitesi, Batman Üniversitesi, Mersin Üniversitesi, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi ve Milli Savunma Üniversitesi’nden güreşçilerin de aralarında bulunduğu yarışmacılar katıldı.

Elde edilen başarıdan dolayı güreşçileri tebrik eden Rektör Karadağ, öğrencilerinin almış oldukları Türkiye Şampiyonluğu derecesinin gurur verici olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Üniversitemizin farklı alanlarda gösterdiği başarılara önemli bir yenisi daha eklenmiştir. Spor Bilimleri alanında başta Sayın Dekanımızın ve öğrencilerimizin gayretleri ile Türkiye Üniversiteler Ünilig Güreş şampiyonasında iki öğrencimiz Türkiye Şampiyonluğunu elde ettiler. Kendilerini yürekten kutluyorum. Öğrencilerimizin göstermiş oldukları bu başarı bizleri gururlandırmıştır. Başarılarının daim olmasını temenni ediyorum. Gençlerimizin başarılarında emeği geçen Dekanımız ve onları yetiştiren hocalarına da teşekkür ediyorum.”

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar