Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Rıza Kayaalp olmasaydı?

Yozgat sporu için 2021 yılı içerisinde elle tutulur gözle görülür bir gelişme yaşanmadı. Güreşçimiz Rıza Kayaalp'in başarıları ile avunan Yozgat eğer beklenilen adımlar atılmazsa bugünleri de arayacağa benziyor.

Rıza Kayaalp olmasaydı?
04 Ocak 2022 08:21
1432

Ergül Mobilya

Yozgat sporu için 2021 yılı da beklenilen gelişmeleri beraberinde getirmedi. Asrın güreşçisi Rıza Kayaalp’in başarıları, bir iki küçük madalya ile övünen, voleybolda Sorgun Belediyespor ile az da olsa gülen ASPK Kız Hentbol takımıyla teselli bulan Yozgat’ı üst liglerde temsil eden Yozgatspor’un Üçüncü Lige veda etmesi, küçük başarıları gölgede bıraktı.

Sporda son yıllarda önemli bir ivme kaybeden Yozgat’ta başarısızlığın görmezden gelinmesi, yanlışlıklara göz yumulması ve gerekli önlemlerin alınmaması 2014 yılını tam anlamıyla bir fiyaskoyla geride bırakmamıza zemin hazırladı.

HASTALIK TÜM VÜCUDU SARDI

Yozgat’ta ki sportif tüm takımların lokomotifi olması gerekirken vagon olmayı yeğleyen, başkanlarının kendi ağırlıklarının farkına varmamaları nedeniyle en büyük sivil toplum örgütü olmaktan çıkan Yozgatspor için bence yönetimsel hatalar nedeniyle ikinci planda olması gereken ekonomik sıkıntılar gündemin sürekli birinci maddesi olmaya başladı. Bizim sabırsızlığımız ve geleceğe yönelik adımlarımızı sağlam atmamamız nedeniyle ortaya çıkan hastalık tüm vücudu sardı.

YA RIZA OLMASA

Türk güreş tarihinin en başarılı isimleri arasında yerini alan Rıza Kayaalp, yerlerde sürünen Yozgat sporunu yine sırtladı. voleybolda Sorgun Belediyespor ile az da olsa gülen ASPK Kız Hentbol takımıyla teselli bulan yine bir iki güreşçimizin aldığı madalyalarla yüzü gülen Yozgat halkının en fazla ilgi gösterdiği spor dalı olan futbolda elle tutulur tek gelişme Belediyenin futbola da el atması oldu.

ÇIKIŞ ARANIYOR

2022 yılına da özellikle futbol konusunda büyük sıkıntılarla girilen Yozgat’ta ortaya çıkan tablonun bertaraf edilmesi için altyapıya dönmekten başka yol kalmadı. Günübirlik planlar yapmak yerine takımın geleceğini kurtaracak çalışmaların yapılmaması halinde mevcut görüntüsünü bile arar hale gelecek olan Yozgat sporu 2022 yılında bu konuda da önemli bir seçim yapmak durumunda kalacak.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar