Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

BAL Ligi yine tehlikede!

TFF tarafından 17 Nisan'da oynanacağı açıklanan BAL Ligi'nin pandemi nedeniyle yeniden ertelenebileceği iddiasının kulislerde konuşulduğu öğrenildi.

BAL Ligi yine tehlikede!
05 Nisan 2021 18:56
695

Ergül Mobilya

Dünyayı etkisi altına alan koronavirus nedeniyle geçtiğimiz yıl Mart ayında yarıda kalan ve uzun zaman oynanıp oynanmayacağı konusunda net bir karar çıkmayan Bal Ligi için yeniden tehlike kapıya dayandığı iddiası ortalığı karıştırdı. TFF’nin Mart ayı içerisinde aldığı karar sonrasında 17 Nisan’da başlaması planlanan, grupları belli olan BAL Ligi’nin artan pandemi vakaları nedeniyle yine ertelenebileceği iddialarının kulislerde konuşulmaya başlanması, kulüplerin kafasını karıştırdı.

Amatör takımları ve birçok oyuncuyu ilgilendiren ve oynanması konusunda ortak kararın çıktığı BAL Ligi’yle ilgili ortaya atılan ‘oynatılmayacak’ iddiasının gerçek olup olmadığı merak konusu oldu.

LİG OYNANACAK MI?

Türkiye Futbol Federasyonu, binlerce oyuncuyu ve takımları ilgilendiren kararını Mart ayı içinde açıkladı. Takımların kısa bir süre içerisinde transfer çalışmalarını yapmalarına, hazırlıklarına start vermelerine zemin hazırlayan açıklamanın ardından gruplar belli oldu. 17 Nisan’da start alması alacak lig öncesinde kulislerde yeni bir iddia ortaya atıldı. Gazetemiz muhabirlerinin elde ettiği bilgiye göre artan koronavirus vakaları nedeniyle yeni bir kararın çıkacağı ancak bunun gizli tutulduğu konuşulmaya başlandı. Şu an için net bir bilginin olmadığı konuyla ilgili gelişmelerin önümüzdeki haftalarda netleşmesi bekleniyor. Bilim Kurulu’nun vereceği karara bağlı olarak oynatılıp oynatılmayacağı belli olacak lig eğer söylentiler gerçek çıkar da başlamazsa o zaman kulüplerin yaptığı harcamaların nasıl ve ne şekilde karşılanacağı da açıklık kazanacak.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Alper
16 Nisan 2021 15:13
Yeter artık öylede oluyoruz böylede.baslasin amatör futbol artık.binlerce kisiyle kongre yap sonra stada seyirci alma.amator futbolu yasakla

En çok okunanlar