Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Atletizmin Geleceği İlimizde

Türkiye Atletizm Federasyonu'nun Atletizm Geliştirme Projesi kapsamında dereceye giren gençlerimiz 2 haftalık kamp için Yozgat'a geldi.

Atletizmin Geleceği İlimizde
31 Ağustos 2021 16:30
496

Göktürk VIP Özel Güvenlik

Yaklaşık iki hafta sürecek olan kampta milli atletler hem Yozgat’ı tanıyacak hem de Çamlık Miili parkında antrenman yapma fırsatı bulacak. Yaklaşık 16 antrenör ve 56 sporcu spor vadisi ve çamlık milli parkında her gün antrenman yapacak. Gençlik ve Spor Şube İl Müdürü Rasim Parlak, Yozgat’ın kamp yapmaya uygun olduğunu dile getirdi. Parlak, “Türkiye Atletizm Federasyonu Milli Takımını kamp yapması için Yozgat’a davet etmiştik. Sağolsun onlarda bizi kırmadılar ve iki haftalık bir kampı Yozgat’ta yapıyor. 56 sporcu Spor vadisi ile Çamlık Milli parkında antrenman yapıyor. Şehrimizin tarihi, turistik yerlerini gezip görüyorlar. Kampın bir haftası tamamlandı. Kalan bir hafta da antrenmanlarını sürdürecekler. Biz onlara Yozgat’ın kamp merkezi olabileceğini hem anlattık hem de gösterdik. Onlarda buna sıcak bakıyorlar. İnşallah ileri de de milli takım kamplarını Yozgat’ta yapmaya devam edecekler” dedi.

Yozgat Valisi Ziya Polat'ta sporcuları misafir ederek başarılar diledi. 

"Sadece akademik başarısı olan değil, sosyal yönden de güçlü bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz"

Vali Polat yaptığı açıklamada “45 yavrumuzu Yozgat’ta misafir ediyoruz. Yozgat’ta çalışmalarını yapıyorlar biz Yozgat’ın bu anlamda da öne çıkabilecek şehirlerden olduğunu düşünüyoruz Allah bize çamlık gibi bir güzelliği nasip etmiş. Bu kardeşlerimiz hocalarımızın riyasetinde belki de atletizmin 10 yılına damga vuracak çocuklarımız Allah yolunuzu açık etsin biz hep söylüyoruz yavrularımıza çocuklarımıza her türlü imkanı devlet olarak vermek zorundayız bu konuda Yozgat’ın tekrar tüm imkanları ile yavrularımızın hocalarımızın emrinde olduğunu belirtiyoruz. Yiğitler şehri Yozgat’a tekrar hoş geldiniz sefalar getirdiniz” diye konuştu.

 

 

 

 

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar