Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Yozgat Şehir Hastanesi yeterli mi yetersiz mi?

İYİ Parti Genel Merkezi Toplumsal Politikalar Başkanı Prof. Dr. Taner Demirer’in sosyal medya üzerinden Yozgat Şehir Hastanesi’nin yetersiz olduğunu iddia etti.

Yozgat Şehir Hastanesi yeterli mi yetersiz mi?
11 Ağustos 2021 13:13
1220

Göktürk VIP Özel Güvenlik

İYİ Parti Genel Merkezi Toplumsal Politikalar Başkanı Prof. Dr. Taner Demirer sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamada:

"Hiçbir biyopsi yapılamıyor, kateter takılamıyor, diyaliz yapılmıyor, riski yüksek bahanesi ile anjiyo yapılmıyor, önemli ameliyatlar yapılamıyor. Bir çok dalda uzman yok. Her hasta Ankara’ya sevk ediliyor. Allah aşkına bana söylermisiniz bu Yozgat şehir hastanesi niçin var, ne işe yarıyor, hangi hastayı tedavi ediyor??. Eski Yozgat Devlet Hastanesinden hiçbir farkı yok. Otelcilik ile hastanecilik çok farklı kavramlar. Hastalığına çare arayan hemşehrilerim adına çok üzgünüm. Kağıt üzerinde yapılıyor gösterilen tıbbi işlem ve müdahalelerin çoğu gerçekte yapılmıyor. Rönesans firmasını zengin etmeye devam. Durmak yok yola devam!!" ifadelerini kullandı.

AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, İYİ Parti Genel Merkezi Toplumsal Politikalar Başkanı Prof. Dr. Taner Demirer’in sosyal medya üzerinden Yozgat Şehir Hastanesi’ne yaptığı eleştirilere de karşılık olan açıklamalarda bulundu.

Başer, yapmış olduğu yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Son yıllarda tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde covid-19 pandemisi ile mücadele etmekte ve güçlü sağlık sistemi ile tüm dünyada örnek olacak başarılara imza atmaktadır. Şehir hastanesine 2021 yılının ilk 7 ayı içerisinde 389 bin 926 hasta müracaat etmiş, bunların 313 bin 355’i poliklinik, 71 bin 630’u acil servis ve 4 bin 941’i pandemi polikliniği oluşturmaktadır. 14 bin 851 hastamızın yatışı yapılmış olup, yatış gün sayımız 45 bin 956 olarak hesaplanmıştır. 4 bin 35’i A-B-C grubu ameliyat olmak üzere toplamda 8 bin 989, hastamız ameliyat olmuş, bin 364 hastamıza koroner anjiyoğrafi uygulanmış, 336 hastamıza 4 bin 532 diyaliz seansı uygulanmıştı. Proje laboratuvarında  5 bin 47 biyopsi, 2 bin 157 sitoloji olmak üzere toplamda 7 bin 204 hastamız patoloji hizmeti almıştır.

Hastanemize bu süreçte 2 bin 279 ambulans ile sevkli hasta gelmiş, 388 hastamız ise hastanemizde verilmeyen ve 3’üncü basamak sağlık kuruluşlarında yapılması gereken işlemler için ambulans ile sevk etmiş bulunmaktayız.

İYİ Parti Genel Merkezi Toplumsal Politikalar Başkanı Prof. Dr. Taner Demirer, yapmış olduğu açıklamaya cevap veren Ak Parti İl Başkanı Yusuf Başer'e tekrar sosyal medya üzerinden açıklamalarda bulundu.

YOZGAT'LININ RAKAMLARA KARNI TOK

Bir AKP yetkilisi bizim şehir hastanesi ile ilgili açıklamalarımıza cevap vermiş. Öncelikle belirtmeliyim ki Yozgat’lının bu istatistiklere ve rakamlara karnı tok. Bizi rutin pratikte hastanede yaşananlar ilgilendiriyor. Bu arkadaşımızın önemli hastaların çoğunun (Bakın önemli hastalar diyorum!!) Ankara ve Kayseri’ye sevk edildiğinden, kanser teşhisine yönelik özellikli biyopsilerin yapılamadığından, trombosit (beyaz kan) hazırlanamadığından ve beyaz kanın Kayseri’den gelmesi için 2 gün beklendiğinden, hastanede daimi bir Hematoloji uzmanının olmadığından haberi yok herhalde. Ben bir siyasetçi olarak değil bir doktor ve bilim insanı olarak bu eleştirileri yapıyorum ve yapmaya da devam edeceğim. Yozgat’taki bu hastane eğer bir şehir hastanesi ise Yozgat’lıya tam ve çağdaş bir hizmet vermek zorundadır. Yozgat’lı çağdaş ve modern bir sağlık hizmetini hak ediyor. Konuyu siyasi zemine çekerek hastanenin eksik ve noksanlarını göz ardı ettiremezsiniz. Ya düzelecek! Ya düzelecek! Düzelene kadar biz bu eksikleri dile getirmeye devam edeceğiz.

 

 

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Dr.Osman Erkılıç
11 Ağustos 2021 16:55
Bir Hekim olarak elbette Hastanelerimizde tüm servisler olsun .Malumunuz sizde takdir edersiniz ki,Bu bölümlerin açılabilmesi için hekim arkadaşlarımıza birçok imkan sunulması gerekiyor.Sayın meslektaşım Taner Hocamın bahse konu olan bölümleri Türkiyede sadece büyük şehirlerde var.Yozgat gibi küçük illere açılması hem zor hemde ekip oluşturulması imkansız.Sayın Taner Hocama teklifim siz gelin memleketimize bende tayin isteyeceğim ve Yozgat'ımıza hizmete geleceğim söz.Uzaktan siyasete alet etmeyiniz hastanelerimizi.Sağlık kurumlarımız sizin siyaset yapacağınız yer olmamalı Saygılarımla...

En çok okunanlar