Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ AK Parti MKYK Üyesi Oldu

AK Parti’nin 7. Olağan Büyük Kongresinde Parti’nin yeni yönetimi de belli oldu. Ankara Spor Salonu'nda gerçekleşen kongrede TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı, AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi oldu.

Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ AK Parti MKYK Üyesi Oldu
24 Mart 2021 13:45
1386

Göktürk VIP Özel Güvenlik

AK Parti’nin 7. Olağan Büyük Kongresi’nde partinin yeni yönetimi belli oldu. Belirlenen yeni yönetimde Yozgat'tan da bir isim yer aldı. TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı, AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, AK Parti MKYK üyeliğine seçildi. Milletvekili Bozdağ, AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu üyeliğine asil listeden girdi.

Hali hazırda mevcut olan kurulda Bekir Bozdağ ve Binali Yıldırım yer almıyordu; yeni listede bu isimlerin de eklendiği görüldü.

BEKİR BOZDAĞ KİMDİR ?

Yozgat / Akdağmadeni - 1965, Mehmet Duran, Nuriye.

Avukat; Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Yüksek lisansını Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dinler Tarihi Ana Bilim Dalında tamamladı.

Serbest avukat olarak çalıştı.

22, 23, 24 ve 26. Dönemde Yozgat Milletvekili seçildi. 22. Dönemde Adalet Komisyonu Üyeliği, 23. Dönemde AK PARTİ Grup Başkanvekilliği yaptı. 61. Hükûmette Başbakan Yardımcılığı, 61, 62, 64 ve 65. Hükûmetlerde Adalet Bakanlığı görevlerini üstlendi. AK PARTİ MKYK Üyesidir. 65. Hükûmette Başbakan Yardımcılığı görevinde bulundu. Anayasa Komisyonu Başkanıdır.

Orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Bozdağ, evli ve 3 çocuk babasıdır.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar