Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat FM & Yozgat TV
Müzik Akışı
Program Adı
TBMM Dijital Mecralar Komisyonu toplandı
Türkiye Büyük Millet Meclisinde Katip Üyesi olan MHP Yozgat Milletvekili Ethem Sedef, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan ve Bakanlık bürokratlarının katılımıyla gerçekleşen TBMM Dijital Mecralar Komisyonu toplandı.
TBMM Dijital Mecralar Komisyonu toplandı
29 Ocak 2021 08:19
827

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Sayan, toplantıda sosyal medya sağlayıcılarına ilişkin kanunun yasalaşmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti.

MHP Yozgat Milletvekili İbrahim Ethem Sedef, TBMM Dijital Mecralar Komisyonu toplantısında "Türkiye'de telefonların dinlendiği endişesi bulunduğunu belirterek, WhatsApp'a alternatif yerli ve milli platformların güvenlik durumları nedir?" sorusunu yöneltti.

Komisyon Başkanı AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman ise bağımsızlık kavramlarının arasına "dijital bağımsızlık" kavramının da eklendiğini belirterek, dijital dönüşümde Türkiye'nin, milli ve yerli veri güvenliğini sağlamasının önemine işaret etti.

Yayman, sosyal medya platformlarına ilişkin "Amerikan filmlerinde dünyanın en güçlü insanı olarak gösterilen ABD Başkanı'nın hesapları bir dijital zorbalıkla kapatılıyorsa, dünyanın yaşadığı bu yeni durumu çok iyi görmemiz gerekiyor. Hepimizin ortak talebi, Türkiye'de kişisel verilerin güvenliğinin sağlanması, vatandaşlarımızın hukukunun korunması. İspanya'da, Almanya'da, Fransa'da bir vatandaşımıza karşı nasıl bir uygulama varsa, o pratiğin Türkiye'de de olmasını istiyoruz." ifadesini kullandı.

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar