Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Sedef'in Bakanlığa önergesi cevap buldu

Milliyetçi Hareket Partisi Yozgat Milletvekili İbrahim Ethem Sedef’in, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kapasoğlu’na Yozgat Şehir Stadyumunun tamamen yenilenmesi hususundaki önergesi cevap buldu.

Sedef'in Bakanlığa önergesi cevap buldu
05 Kasım 2020 16:17
1965

Göktürk VIP Özel Güvenlik

Milliyetçi Hareket Partisi Yozgat Milletvekili İbrahim Ethem Sedef’in, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kapasoğlu’ya Yozgat Şehir Stadyumunun tamamen yenilenmesi hususundaki önergesi cevap buldu. Bakan Kasapoğlu stadyumun tamamen yıkılarak yeniden yapılacağını ifade etmesi, Yozgatspor kamuoyunda sevinçle karşılansa da başka yere taşınması beklentisi halen karşılık bulmadı.

SEDEF ÖNERGE VERMİŞTİ

Milliyetçi Hareket Partisi Yozgat Milletvekili İbrahim Ethem Sedef’in, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kapasoğlu’ya Yozgat Şehir Stadyumunun yenilenmesi hususundaki önergesi cevap buldu. Başka yere taşınması beklentisi ağır bassa da sadece zemini kalmak kaydı şartıyla yapılacağı belirtilen stadyumun durumuyla ilgili Bakan Kasapoğlu’ya önergesinde şu görüşlere yer veren Sedef, mevcut gelişmeyi Yozgat kamuoyuyla paylaştı:

 

Milliyetçi Hareket Partisi Yozgat Milletvekili İbrahim Ethem Sedef, "50 yıl öncesi teknolojisi ile yapılmış, ekonomik ömrünü neredeyse tamamlamış, önemli bir bütçe ayrılarak Yozgat Şehir Stadyumunun yenilenmesi vatandaşlarımızın beklentilerini karşılamadığını dile getirmiştik.

Yozgat’a yeniden bir şehir stadyumu yapılması gereklidir. Yozgat’a yapılacak olan stadyumu sadece Yozgatspor’un kullanacağı bir saha olarak düşünmemek gerekir. İç Anadolu ve Türkiye’nin tam ortasında ulaşımı kolay bir şehir. Federasyonun yapacağı birçok organizasyona ve çevre illerde sahası kapanan takımlara ev sahipliği yapabilir. Yapılacak olan tesis normlara uygun düşünülürse Yozgat’ımıza ekonomik açıdan da ciddi katkı sağlayabilir. Mevcut saha yerinde bırakılarak amatör ligin hizmetine verilebilir. Şehir dışında yeni bir spor kompleksi Yozgat’ın ekonomisine de katkılar sağlayacağı konusunda kamuoyunda kanaat oluşmuş ve Yozgatlı hemşerilerimiz MODERN YENİ BİR STADYUM yapılmasını istemektedir demiş ve Yozgat Şehir Stadyumunun tadilat yapılarak yenilenmesi yerine, hemşerilerimiz ve Yozgatlı futbol severlerin beklentisi haline gelmiş yeni, modern bir stadyum yapımı planlanmakta mıdır? Şeklinde bir talep iletmiştik.

Sayın Bakan Mehmet Muharrem KASAPOĞLU beyefendinin vermiş olduğu cevap elimize ulaştı. Stadyumun yıkılarak yeniden yapılacağını ifade eden Sayın Bakan’a Yozgatlı hemşerilerimiz ve Yozgat Spor taraftarı adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Proje çalışmalarının biran evvel bitirilerek yeni stadyumumuza kavuşmayı bekliyoruz."

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar