Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Milletvekili Keven Yozgat Spor Kulüplerine Destek Talep Etti

Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat Milletvekili Ali Keven, Plan Bütçe Komisyonu’nda görüşülen Gençlik ve Spor Bakanlığı bütçesi hakkında Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi olarak konuşma yaptı.

Milletvekili Keven Yozgat Spor Kulüplerine Destek Talep Etti
25 Kasım 2021 14:37
793

Ergül Mobilya

Konuşmasına profesyonel liglerde mücadele eden Yozgat takımlarını anlatarak başlayan Keven, daha fazla destek talep etti. Keven;“Gençlik ve Spor Bakanlığı bütçe teklifi görüşmelerinde bugüne kadar göz ardı edilen veya unutulan Anadolu takımlarını sizlere bir kez daha anlatacağım. Bin bir zorlukla ayakta kalmaya çalışan Anadolu kulüpleri Yozgatspor, Çayıralan Esnafspor, Sorgun Belediyespor gibi takımlarımıza daha fazla destek olmaya davet ediyorum. Sayın Bakan, Yozgat'ta profesyonel liglerde mücadele eden Yozgatlı gençlerimizin selamları var. Bozok Spor Hentbol Erkek Takımımız Süper Lig'de, Aile Sosyal Politikalar Spor Hentbol Kadın Takımımız 1. Lig'de, Sorgun Belediyespor Voleybol Takımımız Efeler Ligi’nde mücadele ediyor. Sorgun Engelliler Umut Spor Basketbol Takımımız 3. Lig'de mücadele ediyor. Yozgat'ta maddi imkânsızlıklara rağmen böylesine başarılı takımlarımıza lütfen daha fazla destek verin. Bütçenin sahibi 81 ildir; yalnızca üç büyükler değildir, spor yalnızca futboldan ibaret değildir.” dedi. CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven, Yozgat’ta inşa edilen 10 bin kişilik stadın neden söz verildiği gibi 20 bin kişilik yapılmadığını da sordu.

Yurt Sorunu Acil Çözülmelidir

Üniversite yurtlarında yaşanan sorunları da dile getiren Milletvekili Keven; “Üniversite öğrencilerimizin yurt sorunları, malumunuz bu dönemin başında büyük bir yurt krizine dönüştü. Bu krizin rahatlatılması için üçüncü bir yol olarak size bir öneri getiriyorum. Kredi Yurtlar Kurumuna yerleşemeyen, öğrenciler için kira ve gıda desteği altında sosyal ödeme desteği vermeyi düşünüyor musunuz? Sayın Bakan, hafta sonu Yozgat'ta Şefaatli ilçemizdeydim. Orada üniversite öğrencileriyle kendilerini ilgilendiren sorunlarla ilgili toplantı yaptım. 209 üniversite öğrencisi var ama bir tane Kredi ve Yurtlar Kurumu yurdu maalesef yok. Şefaatli Belediyesinin yurda dönüştürmeye çalıştığı bir yerde 100'ün üzerinde öğrenci kalıyor. Şefaatli’ye mutlaka bir öğrenci yurdu yapılmalıdır. Yine bir örnek, Sorgun ilçemiz en büyük ilçemiz ve hem meslek yüksekokulu var hem Veterinerlik Fakültesi var ama Kredi ve Yurtlar Kurumunun bir kişilik dahi yurdu yok. Boğazlıyan ilçemizde FETÖ'den el konulan yurt binası Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait yurt olarak devam ediyordu ama daha sonra kız yurdu olarak kullanılan burayı üç yıl önce 100 kişinin altına düştü diye kapattınız, daha sonra da oldubittiyle bu binayı Ensar Vakfına devrettiniz yani FETÖ'den geldi, Ensar'a gitti. Şu an Boğazlıyan Kız Öğrenci Yurdu Ensar Vakfı yurdu oldu. Binada hem Gençlik ve Spor Bakanlığının tabelası var hem de Ensar Vakfının tabelası var. Neden Sayın Bakan, bunu açıklar mısınız? 600 öğrencinin olduğu Boğazlıyan ilçemizde Bakanlığınız, elindeki hazır binayı neden Ensar Vakfına devreder? Bu öğrencilerimizin devletin güvenli yurtlarında okumaya hakkı yok mu? Siz şimdi, Ensar'a devrettiğiniz bu yurtlarda kalan öğrencilerimize yarın bir gün bu vakıfların altından hangi karanlık ilişkilerin çıkacağının güvencesini veriyor musunuz? 18 yaşında pırıl pırıl öğrencilerimizi yarın bir gün nelerin çıkacağı belli olmayan bu odaklara mecbur bırakmayın. Gençlerimizin geleceğinden sorumluluğunuz var.” ifadelerini kullandı.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar