Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
media/user/2020/08/04082020-5f29648a5313d.png
Advertisement Advertisement

Milletvekili Keven; Öğrenci var binası yok

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yozgat Milletvekili Ali Keven, 2019 yılı sınavıyla öğrenci alarak eğitim öğretime başlayan Veterinerlik Fakültesi’nin aradan geçen 3 yıla rağmen eğitim binasının bulunmamasına tepki gösterdi.

Milletvekili Keven; Öğrenci var binası yok
09 Kasım 2021 10:51
2417

Ergül Mobilya

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yozgat Milletvekili Ali Keven, 2019 yılı sınavıyla öğrenci alarak eğitim öğretime başlayan Veterinerlik Fakültesi’nin aradan geçen 3 yıla rağmen eğitim binasının bulunmamasına tepki gösteren CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven, 3. Sınıfa başlayan öğrencilerin Sorgun Meslek Yüksekokulu’nda, Yozgat’ta bulunana Tıp Fakültesi’ne ait eski binada ve Mühendislik Fakültesi’nde bulunan birkaç sınıfta eğitim görmeye çalıştıklarını söyledi.
Milletvekili Ali Keven, Bozok Üniversitesi’ne bağlı Sorgun Veterinerlik Fakültesi hakkında açıklamalarda bulundu.
2019 yılı sınavıyla öğrenci alarak eğitim ve öğretime başlayan Veterinerlik Fakültesi’nin aradan geçen 3 yıla rağmen eğitim binasının bulunmamasına tepki gösterdi. Keven, 3. Sınıfa başlayan öğrencilerin Sorgun Meslek Yüksekokulu’nda, Yozgat’ta bulunana Tıp Fakültesi’ne ait eski binada ve Mühendislik Fakültesi’nde bulunan birkaç sınıfta eğitim görmeye çalıştıklarını ifade etti.
Keven şunları söyledi: “Yozgat Bozok Üniversitesi Sorgun Veterinerlik Fakültesi 2019-2020 eğitim döneminde öğrenci almaya başladı ve şuan eğitimine devam etmektedir. Sorgun ilçemizde bulunan Veterinerlik Fakültesi’nin öğrencisi var, tabelası var ancak aradan geçen 3 yıla rağmen eğitim binası hala yok. Bu konuda yaşanan belirsizlik devam etmektedir. Öğrenciler yaşadıkları mağduriyetten mustarip durumdalar. Şuan Yozgat’ta 100’den fazla Veterinerlik öğrencisi var ama ortada ne fakülte binası var ne de laboratuvarlar. Öğrenciler 1. ve 2. sınıfları Sorgun Meslek Yüksekokulu’na ait binada teorik olarak gördüler. 3. Sınıf olan öğrencilerin yoğun uygulama görmeleri gerekirken Yozgat’ta Tıp Fakültesi’ne ait eski binada ve Mühendislik Fakültesi’nde bulunan birkaç sınıfta eğitim görmeye çalışıyorlar. Böyle eğitim planlaması olmaz. Onca zahmet sonucu fakülteyi kazanan öğrencilerimizi bir oraya bir buraya taşımak ne kadar verimli olur. Sorgun ilçemizde Veterinerlik Fakültesi için gerekli binaların yapımına acil başlanılmalıdır. Öğrencilerimizi bu mağduriyetten kurtarıp Sorgun Veterinerlik Fakültesi’ni fiziki imkânlara sahip bir eğitim yuvasına kavuşturmalıyız. YÖK Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı bu konuda artık harekete geçmelidir.”

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar