Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

İYİ Parti İl Başkanı Özışık'tan Lütfü Türkkan Açıklaması

İYİ Parti İl Başkanı Metin Özışık şehit ağabeyine küfür eden ve partisindeki görevinden istifa eden Lütfü Türkkan hakkında sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

İYİ Parti İl Başkanı Özışık'tan Lütfü Türkkan Açıklaması
13 Kasım 2021 11:55
3018

Ergül Mobilya

İYİ Parti İl Başkanı Özışık, Bingöl'de esnaf ziyareti sırasında yaşanmaması gereken müessif bir hadisenin yaşandığını, Türkkan'ın söylediği sözün hiçbir gerekçe ile meşrulaştırılamayacağını söyledi.

Başkan Özışık;"Lütfü Türkkan'ın Bingöl'de söylediği sözleri hiç bir iyi partili tasvip etmez. Bende etmiyor ve kınıyorum . Ve İyi parti Yozgat il başkanı olarak teşkilatıma bu konuda bir soru ile karşılaşırsanız. Tasvip etmediğinizi ve kınadığınızı söyleyin talimatı verdim. Biz nasıl bugün kendi milletvekilimizi kınıyorsak. Geçmişte şehit bacısına kardeşin asker olmasa idi diyen , şehide " kelle" diyen. Şehit kardeşinin tabutu başında çözüm sürecine lanet okuyan yarbay Alkan'ı linç eden , karakteri bozuk şehit babaları var diyen , çocuk katili terörist başına "sayın" diyen, eşkiyanın ayağına çadır mahkemesi gönderen, lahmacun ısmarlayanları da kınadık. pkk demeyi bu ülkede suç olmaktan çıkardık diyen bülent arıncıda kınadık. Aponun mesajları bizimde düşüncemizdirdiyen beşir atalayıda kınadık. Öcalanın olayları okuma kapasitesi var diyen yalçın akdoğanıda kınadık. Kuran-ı Kerim ile ve Allah'ın ayetleri ile dalga geçenleri büyükelçi yapanlarıda kınadık.Oslo'da pkk ile toplantı yapan ve talimat verenleride kınadık. Şimdi sormak istiyorum. Ben lütfü Türkkan'ı kınarken teröriste lahmacun gönderenleri kınayabilecek , bakara suresi ile dalga geçen bir şeytanı büyükelçi yapanları kınayabilecek kaç tane delikanlı il ve ilçe başkanı var bu Memlekette? O lahmacun gönderdiğiniz teröristler 20 yaşında anasının bakmaya kıyamadığı Mehmetlere kurşun sıktı diyebilecek kaç il ve ilçe başkanı var? Hodri meydan. Şehitlik inancımız kurana imanımızdandır. Kuran ile dalga geçen , her Cuma bir tane sallıyorum diyen egemen bağış cumhurbaşkanı imzası ile büyükelçi olarak görev yapıyor. Cumhurbaşkanının bu atamasını kınayabilecek kaç il ve ilçe başkanı var. Hadi görelim. Hodri meydan." ifadelerine yer verdi.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar