Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

İl Başkanlığı Kongresi 18 Ekim'de!

MHP Yozgat Milletvekili İbrahim Ethem Sedef, 14 Mart 2021 tarihinde yapılacak olan MHP 13. Olağan Büyük Kurultayı'ndan önce 18 Ekim 2020 tarihinde MHP Yozgat İl Başkanlığı Kongresinin yapılacağını duyurdu.

İl Başkanlığı Kongresi 18 Ekim'de!
13 Ekim 2020 11:15
740

Göktürk VIP Özel Güvenlik

MHP Yozgat Milletvekili İbrahim Ethem Sedef, 14 Mart 2021 tarihinde yapılacak olan MHP 13. Olağan Büyük Kurultayı'ndan önce 18 Ekim 2020 tarihinde MHP Yozgat İl Başkanlığı Kongresinin yapılacağını duyurdu. MHP Yozgat Milletvekili İ. Ethem Sedef açıklamasında şu sözlere yer verdi;

"Bilindiği üzere 14 Mart 2021 günü partimiz MHP 13. Olağan Büyük Kurultayı gerçekleştirilecektir. Bu çerçevede ilçe kongrelerimizi birlik, beraberlik ve coşku içerisinde tamamladık. 18 Ekim 2020 Pazar günü ise il başkanlığı kongremizi gerçekleştireceğiz.
Bu süreçte Meclis çalışmalarımız dışında mümkün olduğu kadar Yozgatlı hemşerilerimiz ile bir araya gelmeye gayret gösteriyoruz. Kongre sürecimizde 14 ilçemizde hemşerilerimiz ile buluştuk, kucaklaştık. Sıkıntı ve dertlerini dinledik. Çözülebilecek sıkıntılarına anında müdahale ettik, Meclis gündemine getirilmesi gereken konuları ise notlarımıza aldık ve inşallah yine Yozgat’ı Mecliste konuşup dikkatlere sunacağız.
Son dönemlerde Türkiye’yi etkileyen iç ve dış sorun alanlarının ivme kazandığı, bununla birlikte içerik ve istikametinde tehlikeli değişimler yaşandığı gözlenmektedir. Üstelik küresel ve bölgesel tansiyondaki artış kaygı verici seviyededir.
Türk milletinin şakası yoktur.
Ayağımızın altında dolaşanın akıbeti ezilmektir. Akdeniz’de provokasyon yapanları bekleyen makus son ataları gibi çırpına çırpına boğulmaktır. Kara sularımızdaki pervasızlıkların nihai sonucu batıştır, denizin dibidir. Türkiye’yi Akdeniz’den çıkarmaya, Anadolu coğrafyasına kıstırmaya ve sıkıştırmaya hiçbir ülkenin gücü yetmeyecektir. Türk milleti korsan ve düşman niyetleri yeri gelirse nefesiyle, yeri gelirse kanıyla, canıyla bertaraf edecektir.
Can gardaşımız Azerbaycan ise Ermeni zalimi tarafından işgal edilen topraklarının azatlığı için bir mücadeleye girmiştir. Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli Beyefendi’nin de dediği gibi ‘’Can Azerbaycan durmayacak, zulmün kökünü kazıyacaktır. İhanetin hesabı sorulacaktır. Kanımızla yanlarındayız. Varlığımızla arkalarındayız.’’
Böyle bir sıkıntılı dönemde Milliyetçi Hareket Partisi; ilimizde ve Türkiye’de toplumsal barış ve istikrarın devamı için elini taşın altına koymuş, siyasi uzlaşma hamleleriyle işleyen yeni bir yönetim modelinin öncüsü olmuştur.
Cumhur İttifakı Türkiye’nin ekonomik menfaatlerini, milli birliğini, tarihsel haklarını, toplumsal huzurunu, iç barışını, bekasını, refah ve zenginliğini temine kararlı ve yeminlidir. Geleceğin temeli Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle atılmıştır.
Kongre sürecimizde partimize ve davamıza gönül ve emek vermiş tüm dava arkadaşlarımız kendilerine verilecek her türlü görev için donanımlı ve hazırdır. Genel Merkezimizin almış olduğu karar gereği, ilçe teşkilatlarımız kongrelere gidilmiş olup, 14 ilçe teşkilatımızda yeni başkan ve yönetimleri ile yolumuza devam ediyoruz.

Büyük fedakârlıklarla görevine devam eden, aldığı üç hilali sancağı daha yükseğe taşıyan, görevini layıkıyla yerine getiren mevcut il Başkanımız Ferhat Altan Bey’in de açık desteğini verdiği il başkanı adayımız eski merkez ilçe başkanımız Tekin Irgatoglu’dur.
Milliyetçi Hareket Partisi tek yürektir. Ülkücü hareketin her Toy’u Birlik ve beraberliğin nişanesi olmaktadır. 18.10.2020 Pazar günü gerçekleştirilecek olan il kongremizde "İstiklal için birlik, İstikbal için dirlik. Kazanan Türkiye olacak" sloganı ve heyecanı ile kongremizi yapacağız.
Kongrelerimizde, salgın dolayısıyla alınan tedbir ve sağlık kararlarına harfiyen uyulması için az sayıda davetli ve kongre delegelerimiz ile temizlik, maske ve mesafe kuralına eksiksiz riayet ederek gerçekleştirmeyi planlamaktayız. İnşallah bu lanet salgın ülkemizin yoğun gayretleri ile bertaraf edilecek ve eski coşkulu günlerimize döneceğiz.
Bu vesileyle tekrar ifade etmek istiyorum; Görevini layıkıyla yerine getiren il başkanımız Ferhat Altan’a partim ve teşkilatlarımız adına teşekkür ederken yeni aday olan, birlikte çalışacağımız kardeşim, dava arkadaşım Tekin Irgatoğlu’na başarılar diliyorum.
Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’nin ifadesiyle ‘’Millet iradesi yalnızca Allah’ın himayesine girer, bunun dışındaki her himaye, her vasilik ya yıkılacak ya da imha edilecektir.’’
Allah birliğimizi beraberliğimiz bozmasın diyorum.
Sözümüz söz, duruşumuz nettir, kazanan Türkiye ve Yozgat olacaktır. "

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar