Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Eski Gençlik Kolları Başkanı Serkan Sönmez, İl Başkanlığına aday oldu

2006-2009 yılları arası Ak Parti Yozgat İl Gençlik Kolları Başkanlığı yapan Serkan Sönmez Ak Parti Yozgat İl Başkanlığına aday oldu.

Eski Gençlik Kolları Başkanı Serkan Sönmez, İl Başkanlığına aday oldu
02 Kasım 2020 08:38
1192

Ergül Mobilya
AK Parti Yozgat İl Başkanlığında mevcut başkan Çelebi Dursun 7. Olağan İl Kongresi'nde aday olmayacağını açıkladıktan sonra gözler il başkanlığına çevrilirken, siyasi kulislerde isimler konuşulmaya başlanmıştı. Ak Parti Yozgat Eski Gençlik Kolları Başkanı Serkan Sönmez sosyal medya hesabından duyurdu başkanlık açıklamasını. Sönmez yaptığı açıklama ;
"Çok değerli büyüklerim çok değerli dostlar; 2005 yılında AK Parti İl Gençlik kollarında başlayan siyasi hayatım, 2009 yılında belediye meclis üyesi,2011-2015 yılları arasında il gençlik kolları başkanı ve 2015-2018 arasında il başkan yardımcısı olarak devam etti. AK Parti il teşkilatının her kademesinde bana tevdi edilen her görevi zamanı geldiğinde bırakılması gereken kutlu bir emanet olarak gördüm. Bugün itibariyle siyasi hayatımla ilgili almış olduğum bir kararı siz değerli büyüklerim ve dostlarımla paylaşmak istiyorum. 15 yıllık AK Parti geçmişim, siyasi tecrübem ışığında ve liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın ortaya koyduğu hedeflere olan inancım doğrultusunda yeni dönem için AK Parti Yozgat İl Başkanlığına resmen aday olduğumu belirtmek isterim.
Makamların gelip geçici ve sadece hizmet için birer vesile olduğunu bilen ve bu inanış ile bugüne dek partimizde görev yapmış bir kardeşiniz olarak bu makama layık görülürsem, en büyük emelim büyüklerimin dualarını alarak yola çıkmak ve geçmişten bugüne AK Partiye gönül vermiş, bu uğurda hizmet etmiş her bir partilimizi tekrardan AK Parti il teşkilatının çatısı altında toplamak olacaktır. Bölmeyen, ötekileştirmeyen, aksine birleştiren ve bütünleştiren yeni bir anlayışla Yunus Emre’nin “ her dem yeniden doğarız bizden kim usanası” cümlesindeki o muhteşem mesajı yaşayabilmek ve yaşatabilmek adına aday olduğumun bilinmesini isterim.
Allah yar ve yardımcımız olsun." ifadelerini kullandı.
 
Ak Parti Yozgat İl Başkanlığı 7.Olağan kongresinde mevcut başkan Çelebi Dursun'un aday olmayacağım açıklamasının ardından gözler il başkanlığına çevrildi.  İl kongresi ve kimin aday olacağı konusunda araştırmalarını sürdüren genel merkezin önümüzdeki günlerde kararını açıklaması beklenirken, İl Başkanlığında konuşulan isimler arasına gençliğin abisi Serkan Sönmez'de eklenmiş oldu. İl Başkanlığında ismi geçen diğer adaylar ise eski Yozgat Belediye başkanı Yusuf Başer, Ertuğrul Bölükbaşı, Harun Evcimen, Nurullah Nurdoğan, Yusuf Türkmen ve Sibel Yıldırım şeklinde.  Yozgat ile ilgili henüz net bir karar çıkmadığı öğrenildi. AK Parti Genel merkezinin başta milletvekilleri olmak üzere, eski teşkilat üyeleri, belediye başkanları ile istişare halinde olduğu kaydedildi.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar