Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Yozgat mercimeği

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Yozgat’ın güzel kokulu mercimeği varken biz niye dışarıda mercimek alıyoruz?" diye sordu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Yozgat mercimeği
13 Mart 2021 13:13
1399

Ergül Mobilya

Türkiye’de büyük ve verimli toprakların olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, “Yozgat’ın güzel kokulu mercimeği varken biz niye dışarıda mercimek alıyoruz? Niye canlı hayvan alıyoruz? Niye et, fasulye ve saman alıyoruz. Ben bunları sormak zorundayım. Sormazsam siyasetçi olarak görevimi yapmamış olurum.

Üretmezseniz, dışarıdan beslenmek zorundasınız. Buna para lazım, parayı da borçla bulacaksınız. Nereye kadar borç? 83 milyon Londra’daki bir avuç tefeciye çalışır hale geldik. Neden bu kadar büyük faizler ödüyoruz dışarıyla. Bunun esnaf da, işsiz de, çiftçi de soracak. Onların adına da ben soracağım. Sormazsan nasıl haklarını savunacağız. Birlikte ve beraber olmak zorundayız. Herkesin çalıştığı ve ürettiği bir Türkiye’yi yeni bir siyaset anlayışıyla yeniden inşa etmek zorundayız. Bir hükümet ülkeyi 19 yıl yönetmiş ve 10 milyonun üzerinde işsiz varsa orada bir sorun var demektir. Biz bütün bunların hepsini çözeceğiz” diye konuştu.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


H. ASLAN NURDOGDU OLARAK
13 Mart 2021 13:49
BEN YILLARIN ZAHİRECİSİYİM MİS KOKULU MERCİMEGİ YENİ DUYDUM. EŞKİYA YURDU DERSİMDEMİ YETİŞİYOR. CAHİL ADAM Y. MERCİMEGİ BİLE BİLMİYOR

En çok okunanlar