Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Çelebi Dursun: görevden alınmadım

Ak Parti İl Başkanı Çelebi Dursun, göreve geldiği günden bu tarafa yaptıkları çalışmaları ve il kongresine kadar yapacaklarını anlattı.

Çelebi Dursun: görevden alınmadım
22 Aralık 2020 09:55
1404

Göktürk VIP Özel Güvenlik

Hakkındaki bazı söylentilere açıklık getiren Dursun, görevden alınmadığını kendi rızasıyla İl Başkanlığını bıraktığını belirterek, Siyasette tadında bırakmak önemlidir. Ben görevden alınmadım. Kendi rızamla gerekli görüşmeleri yaparak aileme daha iyi vakit ayırabilmek için Ak Parti Yozgat İl Başkanlığı görevini bırakıyorum. Siyaseti bırakmıyorum. Beni bu partide emeğim var. Asla davama ihanet etmem” dedi.

Ak Parti İl Başkanı Çelebi Dursun, göreve geldiği günden bu tarafa yaptıkları çalışmaları ve il kongresine kadar yapacaklarını anlattı. Hakkındaki bazı söylentilere açıklık getiren Dursun, görevden alınmadığını kendi rızasıyla İl Başkanlığını bıraktığını belirterek, Siyasette tadında bırakmak önemlidir. Ben görevden alınmadım. Kendi rızamla gerekli görüşmeleri yaparak aileme daha iyi vakit ayırabilmek için Ak Parti Yozgat İl Başkanlığı görevini bırakıyorum. Siyaseti bırakmıyorum. Beni bu partide emeğim var. Asla davama ihanet etmem” dedi.

Ak Parti’de görevden alındığı iddiaları gündeme gelen Çelebi Dursun hem bu iddialara cevap verdi hem de önümüzdeki süreçte yapılacak çalışmaları özetledi.

HİÇBİR ZAMAN YILMADIM YORULMADIM

Yaklaşık 2 ay önce 7. Olağan İl Kongresinde aday olmayacağımı açıkladığını belirten Çelebi Dursun, süreci ve yaptıkları çalışmaları şöyle özetledi: “Bunun üzerine yeni il başkanlığı görevlendirilmesi konusunda Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımızın koordinatörlüğü ile yaklaşık 27-28 arkadaşla görüştü. İl teşkilatımız, merkez ilçe teşkilatımız, kadın kolları ve gençlik kolları yönetimi ile görüşüldü ve ortak bir aday üzerinde çalışmalar devam ediyor. Ben partinin İl Kurucular Kurulu Üyesi olarak partide çok değişik görevlerde bulundum. Hiçbir zamanda yılmadım, yorulmadım. Yaklaşık iki yıldır İl Başkanıyım. Zor bir süreç yaşadık. Özellikle 31 Mart seçimleri ilimizde biraz sıkıntılı geçti. Bu sıkıntı diğer partililerden olan bir sıkıntı değil kendi içimizde olan bir sıkıntı. Aday adayı olmuş arkadaşlar ve aday gösterilmeyince gitti karşımıza aday oldu. Biz bu sıkıntılı süreçte 27 Aralık 2018 tarihinde İl Başkanı olarak atandığımda İl Belediye Başkanımız belli olmuş ilçe belediye başkanlarımızda ben 6 günlük İl Başkanıyken cep telefonuma mesaj olarak atıldı. Biz 27 Aralıktan itibaren 31 Mart seçimlerinde çalışmaya başladık. Bu süreçte 138 defa ilçe ziyaretleri yapmışız. 70'in üzerinde miting, açılış ve karargah konuşmaları yapmışız. Hemen hemen tüm ilçelerde esnaf gezileri, STK gezileri, ev ve mahalle toplantılarına katılmışız. Kaybettiğimiz ve kazandığımız ilçeler oldu.  Bizim il teşkilatı olarak aday belirleme konusunda herhangi bir görüşümüz alınmadı. Ben İl Başkanı olduğumda adaylar zaten belliydi. Biz kurulu bir düzenin üzerine geldik.

KONGRELERİ TAMAMLADIK

Ak Parti 7. Olağan İl Kongrelerimizi 1 ilçemiz hariç 13 ilçemizin 1 ilçesinde atama 12'sinde de kongremizi yaparak tamamlamış bulunmaktayız. 3 ilçe başkanımız kendi rızası ile bırakacaklarını beyan ettiler. Bunlar; Şefaatli, Yenifakılı ve Sorgun. Sorgun ilçemize Mesut Kılıç Bey'i, Şefaatli'ye Yusuf Bey'i, Yenifakılı'ya Sema hanımı atadık. Ak Parti il teşkilatları olarak sadece 1 ilçemizde sıkıntımız kaldı. Orada da biz mevcut ilçe başkanının devamı konusunda görüş beyan ettik. İnşallah o ilçemizin de atamasını yada kongresini yaparak görevlendirmelerimizi tamamlayacağız. Ak Parti teşkilatları olarak hedefimiz 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimidir.

DAVAMA İHANET ETMEM

Biz her zaman bir görev verildiğinde en iyi şekilde yapmaya çalıştık. Şahsım olarak asla adaletten taviz vermedim. Bir yerde bir iş yapılacak ise önce hukuki olarak sorguladık. Atacağımız bir imzada asla doğrudan ve adaletten taviz vermedim. Tabi isteyenlerimiz oldu istemeyenlerimiz oldu sevenlerimiz oldu sevmeyenlerimiz oldu. Siyaset eskisi gibi değil arkadaşlar. Önceden bir il başkanı alırdı eline telefonu şu iş şöyle olacak derdi ve o iş öyle olurdu. Ama şimdi öyle değil arkadaşlar. Biz elimizden geldiği kadarıyla ilimize, teşkilatlarımıza hizmet etmeye çalıştık. Teşkilatlarda güzel bir kadro oluşturduk. Geçen sene Mart ayı gibi kongrelere başlayacaktık. Pandemi nedeni ile ertelendi. Şimdi genel merkezimiz takdir ettiği ve bir arkadaşımızı görevlendirdiği zaman  kongrelerimizi yapacağız. Göreve gelen arkadaşa şimdiden başarılar diliyoruz. Yüreğinde vatan, Kuran ve dava sevgisi varsa  zaten o arkadaşımızda görevinde başarılı olacaktır. Siyasette tadında bırakmak önemlidir. Ben görevden alınmadım. Kendi rızamla gerekli görüşmeleri yaparak aileme daha iyi vakit ayırabilmek için Ak Parti Yozgat İl Başkanlığı görevini bırakıyorum. Siyaseti bırakmıyorum. Beni bu partide emeğim var. Asla davama ihanet etmem.”

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar