Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Ak Parti eski belediye başkanı Zeki Bozkurt'a rüşvet skandalı

İçişleri Bakanlığı Yozgat'ın Şefaatli İlçesi'nin eski Ak Partili belediye başkanı Zeki Bozkurt'un rüşvet alıp, aldığı paraları seçim çalışmalarında kullandığına dair rapor hazırladı.

Ak Parti eski belediye başkanı Zeki Bozkurt'a rüşvet skandalı
09 Kasım 2020 16:40
3544

Göktürk VIP Özel Güvenlik

Zeki Bozkurt, 2009 ve 2014 yerel seçimlerinde Ak Parti'den Yozgat'ın Şefaatli İlçesi'ne belediye başkanı seçilmişti. 2019'da üçüncü kez aday oldu, ancak seçimi Cumhur İttifakı ortağı MHP'nin adayı kazanmıştı.

Raporda şöyle denildi:

“Güneş enerjisi sistemi kurulmak üzere anlaşma yapılan firmadan şahsına 1 milyon TL rüşvet aldığına yönelik iddia için yeterli delil ve emareye ulaşıldı. Rüşvetleri, mali işlerini takip eden, ilçede esnaflık yapan karı-kocanın hesabına aktardı. Seçim dönemlerinde de bu parayı kullandı. Bu karı-koca da kendilerine borçlu kalan Bozkurt'un tarlalarına el koydu.”

Yozgat Şefaatli’nin bir önceki Belediye Başkanı Zeki Bozkurt için rüşvet raporu hazırlandı. Müfettişler raporda, başkanın rüşvet aldığını, paraları seçimde kullandığını belirtti. Suçlanan Başkan, yaptığı açıklamada, “Rapordan bilgim var. Savunmamızı hazırlıyoruz. Hepsi iftiradır” dedi.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar